2020 Yılı En İyi Aksiyon Oyunları

aksiyon-oyunlari

2020 En İyi Aksiyon Oyunları

2019 sezonunda yeni oyunların çıkma süreci biterken 2020 yılını sabırsızlıkla bekleyen milyonlarca oyuncu bulunmaktadır. Oyuncuların da zevkleri farklı olduğundan her kategorinin içerisinde çıkan oyunlar belirli bir kitle tarafından takip edilmektedir. En çok takip edilen kategori ise hiç şüphesiz aksiyon oyunları oldu. 2020 yılında çıkacak oyunlar listesine baktığımız zaman da gelecek oyunlarının çoğunluğu aksiyon oyunundan oluştuğu için verimli ve bol oyunlu bir sezon geçireceğiz gibi duruyor. 2020 yılında sabırsızlıkla beklenen aksiyon oyunların başında, Skull & Bones ve Marvel’s Avengers geliyor. Bu oyunları incelersek;

Skull & Bones Oyunu İncelemesi

Ubisoft firmasının E3 2018 fuarında ilk kez tanıttığı ve büyük heyecan yaratan ama erteleme haberleri ile tepkileri üzerine çeken Skull & Bones oyunu 2020 yılı içerisinde bilgisayar, Xbox ve playstation için yayınlanacak. Oyun açık dünyada geçen ve oyuncuların korsan dövüşleri yapabileceği strateji ile aksiyon ögelerini bolca barındıran bir oyun olarak ön plana çıkıyor. Oyunda rekabeti ve hırsı arttıran en önemli unsur ise açık dünya olması ve online olması. Bu nasıl oluyor diyecek olursanız aksiyon oyunları için aksiyona girebilmek oldukça önemli. Lakin Ubisoft bu oyununda deneysel bir oyun ortaya koyarak bir geminin tespitini büyük açık denizlerde tespiti zorlaştırarak aksiyonun dengesini tutturabilme konusunda çalışmalarına devam ediyor. Hikâye modunu çevrimiçi oynayabileceğiniz bu oyunda seçeceğiniz üç gemi türünden biri ile hikayenize başlıyorsunuz ve açık denizlerin hâkimi olabilmek için tüm hünerlerinizi sergilemeniz gerekmektedir.

Halo Infinite Oyunu İncelemesi

Aksiyon oyunları arasında en çok beklenen oyunlardan biri de Halo Infinite oldu.  343 Industries firması tarafından geliştirilen ve hakkında ortaya atılan iddialarla oyuncuların büyük ilgisiyle beklenen oyunun neler içerdiğini gösteren bir oynanış video örneği de mevcut. Oyuna 500 milyon dolar civarı bir para harcandığı iddiaları oyuncuların bu oyunun üzerindeki beklentilerini arttırmış durumda. Oyun hikâye modu ile başlıyor ve birinci oyuncu gözünden atış çevresinde maceradan maceraya koşuyorsunuz. 2020 yılında çıkacak olan bu oyunda dört gözle beklenen oyunlar arasında yer alıyor.