4K Kalitesinde Oyunlar

4K

Günümüzde 4K kalitesinde oyunlar birçok kez karşımıza çıkmaktadır. Fakat kimi oyunlar var ki 4K’yı dibine kadar hissettiriyor. Renklerin canlılığı, modellemelerin kalitesinin artması veya detayların daha belirgin olması gibi birçok unsur 4K kalitesindeki oyunlar ile daha iyi bir atmosfer sağlıyor. Listemizde 4K çözünürlükte grafik şöleni yaşatan oyunları sizler için derledik.

En İyisi: God of War

godofwar

Bol mücadele ve akıllı yapay zeka ile nefes kesici bir oyun istiyorsanız, o zaman God of War tam aradığınız oyun. Senaryosu mükemmel yazılmış olan bu aksiyon-macera oyunu, şaşırtıcı derecede dokunaklı hikayesiyle, İskandinav mitolojisini ele alıyor ve eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Oyunu sadece PS4’te oynayabilirsiniz, ancak bir PS4 Pro’nuz varsa, o zaman 4K God of War keyfi sizi bekliyor.

Xbox One İçin En İyisi: Quantum Break

Alan Wake’in yapımcısı olan Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Quantum Break, ilginç bir konuya sahip olan, zaman temasını oldukça etkili işleyen, üçüncü şahıs bir shooter oyunu. Eğer bir Xbox One X’iniz, Xbox One S’iniz veya yeterince güçlü bir PC’niz varsa, oyunu 4K oynayabilirsiniz.

quantumBreak

Google Stadia hakkında bilgi almak isterseniz “Nedir Bu Google Stadia?” Yazımızı da inceleyebilirsiniz.

PS4 İçin En İyisi: Marvel’s Spider-Man

Insomniac Games tarafından uyarlanan oyun, sevilen çizgi roman karakteri Spider-Man ve onun New York sokaklarındaki hikayesini işliyor. Spider-Man oyunları arasında açık ara en çok sevilen oyun olan Marvel’s Spider-Man, God of War gibi sadece PS4 kullanıcılarına özel olarak tasarlandı. Oyunu 4K oynamak istiyorsanız, bunu yapmak için PS4 Pro’ya ihtiyacınız var.

spiderma

En İyi 4K RPG: The Witcher 3

Bugünlerde eğer konu RPG oyunlar ise Witcher 3’ün isminin konuşmada geçmemesine imkan yok. Çıktığı günden bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan roman uyarlaması oyun, son dönemde çıkan 2 DLC’si ile beraber daha zengin bir oyun haline geldi. The Witcher 3 gerçekten sağlam atmosfere sahip bir oyundur. İlk çıkışında 4K görüntü vermese de, çıkış tarihinden sonra PC, PS4 Pro ve Xbox One X’e gelen güncellemeler ile 4K oynanabilir hale gelmiştir.

thewitcher

4K kalitesindeki oyunlar sadece güçlü cihazlarda oynanabilmektedir. PS4 Pro, Xbox One S veya X’e sahip değilseniz, güçlü bir bilgisayarınız yoksa 4K akıcı bir oyun deneyimi yaşmak oldukça zor.

4K Kalitesinde Oyunlar listesinde yer verilen en iyilerle oyunun tadını çıkarın…