Amazon’un Geliştirdiği MMORPG Oyunu

Amazon MMORPG

Bu sene Mayıs ayında duyurulmuş olan Amazon’un geliştirdiği MMORPG oyun New World, alfa sürecinde oyuncular tarafından denendi. Deneme sürecinin ardından tekrar yapım sürecine giren oyun hakkında yeni açıklamalar yapıldı. Amazon Games’ten yapılan açıklamalarda; oyun yapım sürecinin hızla devam ettiği ve üzerine sıkı şekilde çalışıldığı belirtildi. Yapılan alfa denemesi sonucunda gelen geri dönüşlere oldukça önem verdikleri de eklendi. Cryengine altyapısı ile oluşturulan Lumberjack oyun motoru ile geliştirilen MMORPG, her ne kadar grafik kalitesi olarak üst düzeyde olsa da oynanış bakımından oldukça problemli izlenimi yarattı. Sürece katılan oyuncuların ortak görüşü ise popüler MMORPG’lere kıyasla daha sığ bir oynanış yapısının olduğu. Beklentiler ise tam sürümde bu problemin ortadan kalkacağına yönelik.

New World hakkında yeni görsellerde basına sızmış durumda. Görsellerden yola çıkarak oyun içerisinde mevsimler, hava durumları ve gece gündüz döngüsü gibi ayrıntıların yer alacağı söylenebilir. Görsellerin bir hayli az bulunduğu oyunda yeni detaylar geldiği an sizlerle paylaşacağız.

Amazon MMORPG

Amazon’un asıl bütçeyi Lord of the Ring MMO’su üzerine ayırdığı ise su götürmez bir gerçek. Duyurusu yapılan Lord of the Rings dizisi üzerinde sıkı çalışmalar yapan Amazon’un dizi ile beraber yeni Lord of the Ring MMORPG’si reklamı yapacağı ve dizinin akıbetine göre büyük bir oyuncu kitlesi çekebileceği de tahminler arasında. Hali hazırda bulunan Lord of the Rings Online oyunu da hala oynanabilir durumda. Merakla beklenen konu ise yeni LotR MMORPG’si çıktığında LotR Online’a ne olacağı.