Apple Arcade ile Oyun Zevkini Arttırın

Apple Arcade

Apple’ın 2019 yıllarının başında duyurmuş olduğu ve çıkış tarihi olarak da İOS 13 ile aynı tarihlerde çıkacağını belirten şirket, kesin tarih olarak bugünü yani 19.09.2019 tarihlerini göstermekteydi. Bugün itibariyle hizmete açılacak olan Apple Arcade birçok oyuncunun kafasında soruların oluşmasına aynı zamanda da meraklanmasına sebebiyet vermektedir.

Apple Arcade

Apple Arcade Nedir?

Arcade bir abonelik sistemi sunan oyun platformudur. Mobil üzerinden birçok oyuna abonelik sayesinde ulaşabilecek, tek bir ücretle de Arcade adı altında sunulan oyunlardan yararlanılabilecek. Tek oyun alımlarının ülkemizde çok olmamasının yanında bu hizmetle beraber aboneliklerin olacağını ve hizmetin tutulabileceğinin kanısındayız. Bugün itibariyle hizmetin açılacak ve çok daha fazla detaylı bilgiler oyuncularla buluşacaktır.

Bu Hizmet Bizlere Ne Sağlıyor?

Belki de konunun en önemli sorularından biri olabilir. Bu hizmeti oyunculara aldırtan nedir? Oyuncular oylarını neden Arcade tarafından kullanmalı. Aslında bu sorunun birçok cevabı bulunmaktadır. Bununla beraber piyasaya yenilikçiliği getiren bu hizmetle görünen o ki Apple pazarın kaymağını güzel bir şekilde alacaktır. Alternatiflerinin de yakın olduğunu düşünmekle beraber sorumuzun cevabına gelelim. Konunun ilk kısımlarında da bahsettiğimiz gibi, oyuncular tek bir abonelik ücretiyle Arcade’de yer alan tüm oyunlara erişim sağlayabilecek ve birçok oyunu oynayabilecek. Apple bu hizmetinde sadece bunlarla da kalmayıp oyunculara reklamsız oyun keyfinin kapısını aralamaktadır. Oyuncuların en çok da ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu olay sayesinde yüzlerce oyunda reklamsız oyunun keyfi yaşanacak. Aslına bakarsanız Netflix gibi bir platforma bir hayli benzeyen sistem sadece film, dizi olmayıp oyunlarla alakalı hizmet sunmaktadır. Hesabı en fazla 5 kişi kullanacak şekilde aile hesabına olanak sunulmakta. Apple’ın bulunduğu birçok platformda yani Apple TV, Macbooklarda, Apple telefonlarda ve diğer tüm Apple cihazlarda da Arcade bulunması bir diğer avantajlı kısımdır. Arcade’de yer alan oyunlar online ve offline şekilde oynanabilir, ek satın almalara da gerek duymadan istediğiniz şekilde birçok şeyden faydalanabilirsiniz.

Arcade’de yer alan yüzlerce oyundan sadece bir kısmı şu şekildedir:

Arcade Oyunları

Where Cards Fall
The Pathless
LEGO Brawls
Hot Lava
Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm
Beyond a Steel Sky
Down in Bermuda ve yüzlerce oyun…
Apple Arcade

Arcade Ücreti Nedir?

Herkesin aklındaki bir diğer soru ise Arcade platformunun ücretidir. Apple bu hizmetini ilk ay ücretsiz bir şekilde yararlanmanıza olanak sunmaktadır. İlk ay ücretsiz kullanmanızın ardından ayda 34,99 TL ile bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Arcade’in etkileyici web sitesine giderek detaylı bilgilere ulaşabilir, abonelik işlemlerine göz atabilirsiniz. Apple Arcade Web Sitesi