Bannerlord’da Ticaret Nasıl Yapılır? Bannerlord Kazanç Sağla

Mount and BladeBannerlord'da ticaret

Ticaret artık hiç olmadığı kadar önem kazandı. Üstelik deneyim puanlarını da kullanırken ticaret puanlarınızı kolayca geliştiremeyeceksiniz. Peki, deneyim puanlarınızı nasıl arttırılır? Ve Bannerlord’da ticaret nasıl yapılır?

Bannerlord Nasıl Ticaret Yapılır? Ticaretten Kazanç Sağlama

Oyunun başlarında bir hayli zor gelse de zamanla çok basit olduğunu ve çok kısa bir zamanda yüksek kazançlar sağlayabildiğinizi göreceksiniz. Hatta zorlu ticaret sistemini daha basitleştirmek adına yapılan bir ipucuyla başlayalım. Fark ettiyseniz şehirlerde ya da köylerde ticaret esnasında para birimleri kimi zaman yeşil, sarı kimi zamansa kırmızı olabiliyor. Bu da ortalamaya göre alınabilir ya da alınmayacak kadar pahalı olduğunun göstergesidir. Ticarete yeni atılacak oyuncular bundan faydalanabilir. Yeşil görüldüğü zaman o ticari eşyanın üstüne gelerek de nerelerde ne kadara satılabileceğini gösteren ticari söylentiler sekmesi açılacaktır. Ticaretin can damarı diyebileceğimiz nokta da tam olarak burası, ticari söylentiler. Bu sekme aracılığıyla ürünü alacağımız yerden daha ucuz bir yer var mı? Varsa neresi? Ürünü aldıktan sonra satabileceğimiz yer neresi ve ne kadara satabiliriz? Tüm bu soruların cevaplarını tek sekmeden alabiliyorsunuz. Bilmeniz gereken bir diğer nokta da alacağınız ürünün sayısıdır. Ticarete kazanç elde edeceğiniz odun, keten gibi ürünlerle başlayacaksanız çok sayıda almaya dikkat edin diğer türlü elde edeceğiniz kazanç sizi memnun etmeyebilir. Bunun yanı sıra bazı eşyaların da çok değerli olduğunu ve her birinden yüksek kazançlar elde edebileceğinizi fark edeceksinizdir. Çoğu zaman bu ürünler değişiklik gösterse de kadife, işlenmiş hammaddeler, takı ve araçlar gibi ürünleri gözünüze kestirmeye çalışın.

Bannerlord'da Ticaret

Bannerlord Deneyim Puanı Nasıl Kazanılır? Deneyim Puanı Arttırma

Deneyim puanlarınızı arttırmak için yapmanız gereken arttırmak istediğiniz deneyimi sıklıkla kullanmak. Örneğin ticaret deneyiminizi arttırmak ve deneyim tablosundaki birtakım özelliklerden seçim yapabilmek için şehirden, köylerden aldığınız eşyaları kazançlı bir şekilde farklı bir yere satışa sunmanız gerekiyor. Satış yaparak kazanç sağladıkça deneyim puanlarınızın da arttığını ve deneyim tablosunda seçim yapabileceğinizi görürsünüz. Aynı şekilde demircilik deneyimini geliştirmek için şehirlerdeki demircilik kısmında envanterinizdeki eşyaları yakarak ya da silah oluşturarak deneyim kazanabilirsiniz.

Böylece Bannerlord’da ticaret nasıl yapılır? Sorumuz da son buluyor. Diğer merak ettiğiniz soruları yorumlardan iletmeyi unutmayın. Diğer bannerlord yazılarımız;