Call of Duty Mobile IOS ve Android’de

Call of Duty Mobile

Activision tarafından daha önce açıklanmış olan Call of Duty Mobile geçtiğimiz günlerde IOS ve Android platformlarında indirilebilir hale geldi. Oyun içerisinde 5 farklı haritanın dışında 6 farklı oyun modu da sunuluyor.

Mobil oyuncuların merakla bekledikleri oyun 1 Ekim’de marketlerde yerini aldı. PUBG Mobile’ın en büyük rakibi olacağı iddia edilen oyun, kısa sürede milyonlarca cihazda oynanmaya başladı. Daha iki gün olmasına rağmen marketlerde 1 milyonun üzerinde yorum yapıldı.

Call of Duty Mobile ’ı en ilgi çekici yapan özellikleri ise yüksek kalitedeki grafikleri. Hızlı oyun yapısının yanında sunmuş olduğu oyun modları ve farklı haritalar oyunu zengin içerikli bir hale büründürmekte. Oyun Android ve IOS cihazların dışında emulatör vasıtası ile bilgisayarlardan klavye ve Mouse kullanarak da oynanabilmekte.

Pek çok kişi oyunun uzun süredir cihazlarda oynanıyor olduğunu düşünebilir. Fakat oyun uzun süredir açık beta kapsamında oynanmaktaydı ve bu sürede beta katılımcılarını pek çok sorun karşıladı. Bu sorunların çözümleme sürecinin ardından ise oyunun asıl sürümü marketlerde yerini aldı.

Oyun İçi Özellikler

Oyun içerisinde; Team Deathmatch, Domination, Frontline, Search and Destroy, Hardpoint ve Free-for-all olmak üzere altı farklı ücretsiz oyun modu sunulmakta. Oyun modları, çoğu online shooter oyununda oyduğu gibi farklı senaryo ve amaçları içerisinde barındırıyor.

Oyunda; Kill House, Crash, CrossFire, NukeTown, ve Hijacked olma üzere beş farklı haritayı oyunculara sunmakta. Bu birbirinden farklı haritalara ileride eklemeler yapılması da düşünülüyor.

Call of Duty Mobile

PUBG gibi oyunlardan aşina olduğumuz market sistemi Call Of Duty Mobile’da da bulunmakta. Oynayarak kazandığınız oyun içi para ile ya da gerçek para ile kasalar alabilir, içerisinden çıkan özel silahlara sahip olabilirsiniz.

Emülatör ile Call of Duty Mobile

Bilindiği üzere PUBG Mobile için resmi emülatör Tencent Game Emulatör’dü. Benzer durum Call of Duty Mobile için de geçerli. Oyunun yayıncısı Activision, emulatör için Game Loop Emulatör ile anlaştı.

Android cihaz kullanıyorsanız buraya ya da IOS cihaz kullanıyorsanız buraya tıklayarak oyunu kolayca indirebilirsiniz. Oyunubul olarak iyi oyunlar dileriz.