Crysis Severlere Müjde! Crytek’ten Crysis Remaster İşaretleri

Crysis Remaster

Fps oyun türünden piyasaya güzel bir iz bırakan Crysis serisi hem oynanış bakımından hem de gerçekçi grafikleri ile oyuncuların gönlünde taht kurmayı başarmıştı. Şu an günümüzde Crysis 3 ün grafiklerine yaklaşan oyun neredeyse yok denilecek kadar az. Crytek, geçtiğimiz günlerde internet sitesinde bir video paylaştı, bu videoda olan olaylar ise Crysis oyunu hayranlarının kafasında soru işaretleri bıraktı. Crysis Remaster da neyin nesi?

Videonun içerisinde geçen ormanlar Crysis oyuncuları tarafından oyunun ormanlık arazilerde geçeceğini düşündürdü. Hatta bazı Crysis hayranları, Crytek’in farklı bir oyun üzerinde çalıştığını ileri sürüyor. Türk oyuncular için tasarlanan oyun, Ülkemizin oyuncuları tarafından oldukça olumlu geri dönüşler aldı. Ayrıca yayınlanan videoda yorumlara bakacak olursak birçok oyuncunun Remaster projesini desteklediğini göreceksiniz. Bu verilen destek ile Remaster projesinin gelmemesi gibi bir sebep yok. Çünkü 2007 yılında oldukça beğenilen oyun 2020 yılında daha güzel grafikleri ile, çok fazla oyuncu kitlesine hitap edecektir. 

Crytek’ten Crysis’ın Yeni Projesi Remaster

Piyasaya 2007 yılında çıkarmış olduğu oyun ile damga vuran Crytek şu anda yeni bir oyun üzerinde çalışmalarına devam ediyor olabilir. Cryrtek’in yayınlamış olduğu videoda ormanlık alanları ‘da hepimiz gördük. Ve bu ormanları Crysis’tan hatırladığımız için ufak bir düşünmedik değil. Acaba Crytek Crysis’ın yeni oyununu çıkartıyor olabilir mi? Çünkü oyun ilk çıktığında çok fazla ilgi görmüştü ve oyunculardan olumlu geri dönüş almıştı. Bu yüzden yeni bir Crysis kapıda olabilir. Crysis Remaster ile de haberler günden güne yayılıyor.

Yeni konsolların çıkacağını ve Microsoft’un DirectX 12 Ultimate’i duyurduğunu hatırlayınca Crytek’de neden bu projeyi gerçekleştirmesin ki. Geçmişten günümüze ekran kartlarının korkulu rüyası Crysis, 2021 yılında muhteşem grafikleri ile tekrardan piyasaya dönebilir mi? Sizce de.

2021 yılında tekrardan karşımıza çıkacak oyun bu kez çok farklı bir tarza sahip. Bu kez oyun güçlü bir nanoteknoloji ile geliştirilmiş pek çok silaha ve kıyafete sahip olabiliyoruz. Bu kostümler ve silahlar ile yükseklere zıplayıp daha çok hasar verebiliyoruz. Oyunun bir sahil adasının kıyısında olması düşünülüyor. Bu kez oyunda insanlardan başka bizleri uzaylılarda bekliyor. Gerçekten çok heyecanlı olacak.

Diğer yazılarımızı da inceleyebilirsiniz;