Death Stranding Oyun İncelemesi

death stranding inceleme

Death Stranding İncelemesi

Metal Gear oyunu ile adından söz ettiren ve zekasıyla oyuncular tarafından oldukça havalı bulunan oyun yapımcısı Hideo Kojima’nın yeni oyunu olan Death Stranding ilginç yapısı ve deneysel oyunculuk anlayışı ile ön plana çıkıyor. Oyunun konusu ve oynanışı şu zamana kadar olan tüm oyunlardan farklı diyebiliriz. Ünlü oyun haber yayıncısı Enis Kirazlıoğlu’nun hayatımda oynadığım en ilginç oyun diyerek tanıttığı bu oyunda tehlikelerle dolu açık dünyada bir noktadan bir noktaya kargo götürmek zorundasınız. Oyunun konusuna baktığınız zaman sıkıcı ya da çok basit diyebilirsiniz lakin oyunu oynadıktan sonra tüm bu yorumları yutmak zorunda kalabilirsiniz.

Death Stranding Oyun Konusu

Yakın gelecek zamanda gerçekleşen bir felaket sonucu dünya yaşanacak bir yer olmaktan çıkmıştır. Ölüm kıyısı adıyla anılan bir felaket dünyada haydutların hükmünü sürmeye başlamıştır. Değdiği yeri anında yaşlandıran yağmurlar nedeniyle oyun dünyası tehlikelerle ve haydutlarla doludur. Bu tür bir dünyada bir noktadan başka bir noktaya kargoyu taşımak ise oldukça sıkıntılı bir durumdur. Bu nedenden ötürü yönettiğiniz karakteri iyi yönetmek ve hasar görmeden kargoları ulaştırmak için dehanızı ve stratejilerinizi konuşturacağınız kaçınılmaz bir gerçeklik olarak öne çıkıyor. Death Stranding size belki hiç erişemeyeceğiniz bir aksiyon ortamını sunmaktan geri durmuyor. Böyle bir ortamda hayatta kalabilmeyi başarabilecek misin?

Death Stranding Oynanış ve Detayları

Oyun ülkemizde Sony yapımcılığında dağıtıldı. Bu işin güzel tarafı oyunda Türkçe seslendirme ve Türkçe yazılar mevcut oyunu oynarken İngilizce metinler ve seslendirme yerine Türkçeyi duymak sizi oyuna daha fazla bağlayacaktır. Bunun dışında oynanış konusuna gelecek olursak oyun dünyası engebeli arazilerden ve doğal engellerle dolu. Bu da sizin bazı malzemelere ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Lakin alacağınız kargonun da bir ağırlığı var. Çok fazla ağırlık olunca Death Stranding dünyasında oyuncunun dengesi bozulabiliyor veya kargoyu ulaştıramama gibi problemlerle karşılaşması mümkün oluyor. Bu nedenle yanınıza kısıtlı sayıda eşya almalısınız. İşte aksiyon ise burada başlıyor. Alacağınız eşyaları gideceğiniz güzergahta nelerle karşılaşacağınızı bilmiyorsanız bu konuda ciddi anlamda sıkıntı çekebilirsiniz.