Oyun Haberleri

Dijital Oyunlara Vergi Geliyor – Vergi Neleri Kapsıyor?

Popülerliği artan ve milyonlarca insanın oyun içi gerçekleştirdiği alışverişler dur durak bilmeden devam ediyor. Son zamanlarda YouTuber vergisi adı altında dijital alanlarda birtakım vergi alımları söz konusuydu. Şimdi de tam olarak altyapısı belirlenen bu vergiler neleri kapsıyor? Dijital oyun vergisini nelere vereceğiz? Soruları da artık oyuncuları meraklandıran bir hal almasına neden oldu. Dijital oyun vergisi ve vergiye dahil olanlar yazımızda yer alıyor.

Dijital Oyun Vergisinde Neler Var?

Bildiğiniz gibi bazı oyunlar oyun içerisinde yükseltme işlemleri yapılabilmekte buna VIP hesap da diyebiliriz. Bunun yanı sıra oyun içi item alımlarında, oyun parası alımları ve oyun kodlarında birtakım fiyat artışı söz konusu olacaktır. Ayrıca karakterlerin satın alınabildiği oyunlarda da karakter alımları için vergilendirme olacaktır. Kısacası dijital oyunların içerisinde yapacağınız alışverişlerde fiyatların biraz daha yükselebileceğini görebilirsiniz.

Detaylı bilgiler ve vergilendirmeler için mevzuat sitesine bakabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.