En çok indirilen PC oyunları 2019

en-iyi-pc-oyunlari

Bu yıl en çok indirilen PC oyunları tartışmasız olarak online oyunlar. Önceki dönemlere göre oyunun; hikaye veya grafik kalitesinden ziyade online zenginliği daha ön planda. Karşınızda 2019’un en çok indirilen PC oyunları.

1-Minecraft

Minecraft, aslen İsveçli programcı Markus “Notch” Persson tarafından yaratılmış bağımsız bir açık dünya oyunudur. Oyun daha sonra İsveç şirketi Mojang tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. İçinde barındırdığı içerik zenginliği ve sayısız oyun varyasyonu ile bugün dahi milyonlarca kişi tarafından oynanmaktadır.

2-League Of Legends

Riot Games tarafından geliştirilip 2009 yılında yayınlanan League of Legends kısaca LOL; online savaş arenasında oynanan multiplayer bir oyundur. Bugün E-Spor organizasyonları arasında en fazla oyuncu ve hayran kitlesine sahiptir.

3-Grand Theft Auto V

2013 yılında piyasaya sürülen GTA serisinin 7. oyunu olan GTA V sürekli kendini yenilen yapısı ile En çok indirilen PC oyunları kategorisinde yerini almakta. Özellikle bu sene online modundaki geliştirmeler ile beraber önemli sayıda oyuncuyu kendine kazandırdı.

4-Counter-Strike: Global Offensive

2012 yılında çıkan ve dünyayı kasıp kavuran CS serisinin oyunu bugün bile güncelliğini korumakta. Taktiksel online bir FPS oyunu olan CS: GO steam’de en çok indirilen oyunlar arasında yer almakta.

5-Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayınlanan, taktiksel bir shooter oyunudur. Oyun 2015 yılında Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında piyasaya sürüldü. Ayrıca ülkemizdeki en popüler online shooter oyunlarından da biridir.

6-Overwatch

Overwatch, Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan, çok oyunculu çevrimiçi first person shooter oyunudur. Mayıs 2016’da Windows, PlayStation 4 ve Xbox için piyasaya sürülen oyun, içerisinde barındırdığı hareketli renk yapısı ile bu senenin en çok indirilen oyunları arasında yerini almıştır.

7-PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), PUBG Corporation tarafından geliştirilip 2017 yılında yayınlanmış multiplayer battle royale oyunudur. Oyun içerisinde barındırdığı; çeşitli eşyalar, benzersiz hayatta kalma teması ve çoklu oynanış tipi ile çıkışından bu yana çeşitli platformlarda en çok indirilen oyun unvanını korumaktadır.