Oyun İncelemeleri

En İyi Hikayeli Oyunlar Listesi

Oyun severlerin en sevdiği türlerin başında gelmektedir, hikayeli oyunlar. Her geçen gün yeni bir hikayeli oyun ihtiyacı gidermek için piyasaya sürülüyor olsa da kimi zaman bu oyunlar istenilenleri veremiyor, istenilen kitlelere ulaşamıyor. Fakat bu yazımızda sizlere en iyi hikayeli oyunlar listesi yapacak, can sıkıntınızı en iyi şekilde giderecek oyunları bir arada vereceğiz.

1) Metal Gear Solid Serisi

Listemizin ilk sırasında bulunan oyunun yapımcısı herkesin tanıdığını düşündüğüm kişidir. Hideo Kojima, işte tüm oyuncuların ismini duyduğu an o oyunun kalitesini anlamasında yardımcı yapımcıdır. Yakın zamanda onun hakkında da bir yazı paylaşmış, oyunları hakkında da bilgi vermiştik. İsteyen okurlarımız o yazımızı da ziyaret edebilir. Hideo Kojima Kimdir? Bu ünlü ve kaliteli çalışmalar ortaya koyan yapımcı Metal Gear Solid serisinde de güzel işler başardı. Seride yer alan 5 oyun yapay zeka, insan klonlama gibi farklı konulara değinerek oyuncuların ilgisini çekti.

2) Hellblade: Senua’s Sacrifice

Başlı başına bir harikalar yaratan oyun başta beni olmak üzere birçok oyuncuyu etkilediğine eminim. Hali hazırda oyun hakkında bir yazı yazmıştım fakat listenin başlarına yerleştirmeseydim kendimi iyi hissetmezdim. Gerek ses kalitesi olsun gerek diğer oyunlardan farklı görüntü kalitesi olsun ve olmazsa olmaz zengin hikayesi olsun tüm özellikleriyle dikkatleri üstüne çekiyor. Senua adlı ana karakteri canlandırmaktayız. Senua karanlık güçlerle savaş içinde olup birtakım olaylara ışık tutmaya çalışıyor. Zorlu süreçlerden geçen karakterimizle 10-13 saat aralığında zengin bir hikayeye maruz kalıyor, bitmemesi için dualar edip son kısımlarında azar azar oynamaya devam ediyoruz.

Hellblade Senua's Sacrifice İnceleme

3) The Witcher Serisi

Skyrim severlerin seveceğini düşündüğüm fakat Skyrim’den daha zengin bir hikayeye de sahip olduğuna inandığım The Witcher serisinde yer alan tüm oyunlar farklı bir atmosferi oyunculara sunduğu gibi 200-300 saatten daha uzun süren bir serüven imkanı bulunduruyor. Yan görevleri ve ana görevlerinin verdiği heyecan ve dur durak bilmeyen at sürüşü sizlere güzel zamanlar yaşatacaktır.

thewitcher

4) Detroit: Become Human

Detroit: Become Human yapımcı firması olan Quantic Dream, hikaye tabanlı oyunlarda başarılı projelere imza atmaya devam ediyor. Görüntü kalitesi ve hikayesinin kalitesiyle beraber oyunculara seçme şansı sunulması Detroit’i çok daha farklı bir oyun haline gelmesinde önemli bir etmen. Gerek oyunda yer alan karakterlerin mimikleri gerek vücut hareketleri çok başarılı bir şekilde işlenmiş, bunun üstüne de Türkçe altyazılı keyfi eklenince oyundan uzun bir süre çıkmıyorsunuz.

5) Mafia Serisi

Sırasıyla 2002, 2010 ve 2016 tarihlerinde oyuncularla buluşan Mafia oyunu hikaye severler için bir tutku haline gelmiştir. Son oyunu ne kadar bekleneni karşılamasa da ilk 2 oyunu görüntü kalitesine rağmen oynanabilir ve hikayenin verdiği heyecan yaşanmaya değer diye düşünüyorum. Başarılı bir atmosferi güzel bir hikayeyle birleştiren Mafia serisinin en iyi oyunu Mafia II olarak biliniyor. Fakat seriyi en başından oynamanızı tavsiye ederiz. Zorluk bakımından da Mafia I kaliteli olduğu gibi çok zor bir oyun olduğunu da bilmenizde fayda var. Sonuçta kaliteyi vermek de o kadar kolay bir iş değil.

İşte listemiz:
1) Metal Gear Solid Serisi
2) Hellblade: Senua’s Sacrifice
3) The Witcher Serisi
4) Detroit: Become Human
5) Mafia Serisi

Böylece en iyi hikayeli oyunlar listesi sonlanmış buluyor. Listede yer alan tüm oyunlardan keyif alacağınızdan şüphem yok. İyi oyunlar oyunu bul ailesi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.