En İyi Strateji Oyunları

twom

Oyun kategorilerinin sevilenlerinden en iyi strateji oyunları her geçen gün sayısını daha da arttırmaya devam ediyor. Strateji oyunları, hitap ettiği büyük oyuncu kitleleriyle benzer tarzdaki birçok oyunu sevdirmeyi başarmıştır. Strateji oyunu dendiğinde akla gelen ilk oyunlardan biri de Age of Empires serisidir. Geçmişten günümüze her oyuncunun oynamış olduğunu düşündüğüm aynı zamanda internet cafelerde onca zamanı geçirmeye neden olan oyun gibi daha birçok oyuna listemizde yer vermekteyiz. Birçok strateji oyunun seri olmasıyla beraber bu seri oyunları oyun severleri ekrana saatlerce kitlemiş ve kitlemeye de devam etmektedir.

Strateji kategorisinde yer alan savaş oyunları büyük ilgi çektiği gibi oyuncunun heyecanını da diri tutabilmeyi başarmaktadır. Listede yer alan 4 oyunda denenmiş, araştırılmış ve saatlerce oynanmış oyunlardır. Strateji oyunlarını seviyorsanız listede yer alan ve oynamadığınız oyunları gönül rahatlığıyla oynamaya başlayabilir ve heyecanını en iyi şekilde elde edebilirsiniz.

1) This War of Mine

Favori oyunlarımdan biri ve strateji kategorisinin zirvesinde yer alması gereken bir dram türünde oyundur kendisi. This War of Mine strateji olduğu gibi aynı zamanda bir hayatta kalma oyunudur. Diğer hayatta kalma ve strateji oyunlarından çok daha farklı hayatın gerçeklerini, zorluklarını yansıtan oyun herkes tarafından oynanması gerektiği kanısındayım. Bunun yanında oyunun oyuncuya vermek istedikleri ve verdikleri çok iyi bir şekilde işlenmiş, hikayesine de özen verilmiştir. Farklı farklı hikayelerin DLC’lerde yer aldığı, duygusallığın bol bol bulunduğu bu oyunu listemizin en başına yerleştiriyoruz.

2) Stronghold Crusader 2

Age of Empires serisini andıran fakat bende farklı bir çekiciliği olan bir oyundur. Ne kadar eski olsa da oyunda yer alan görüntü kalitesi de bu çekiciliği arttıran etmenlerdendir. Seri oyunu olan Stronghold Crusader 1-2-3 Gold şeklinde ilerlemektedir fakat her zaman son çıkan oyun, en iyisi olamayabiliyor. En fazla oynanan ve en çok da satışının yapıldığı oyun Stronghold Crusader 2 olmaktadır. Şuan Steam platformunda cadılar bayramı indirimleri söz konusu olduğundan da birçok oyun indirime girdiğini belirtmemiz gerekir. Bu indirimde de yer alan oyunlardan biri Stronghold Crusader 2‘dir. İndirimli fiyatı 6 TL olan oyun çok ucuz bir şekilde elde edip, eğlenebileceğiniz oyunlardan. Aynı zamanda Türkçe yamasını da internette bulabilirsiniz.
Steam linki için tıklayınız.

3) Age of Empires IV

Kendi türünün ilk seri oyunlarından olup hala oynanmaya devam etmektedir. Strateji kategorisinin baş tacı olan bu serinin en iyi oyunu da Age of Empires IV‘dür. Gerek oynanış zorluğuyla gerek istediği stratejik kararlarla da oyunu daha eğlenceli bir hal almasına neden oluyor.

4) Total War: Three Kingdoms

Diğer oyunlara göre günümüze çok daha yakın bir zamanda çıkan oyun diğer birçok oyun gibi seri şeklinde yer almaktadır. Total War serisi bir savaş strateji oyunudur. Bir hayli güzel görüntü kalitesine sahip olan oyun, bu tarz oyunları hiç oynamayanlar için biraz zor gelebilir. İlk başlarda fazlasıyla zorlanılacak, 1-2 saatin ardından da oturan oyun bilgileriyle oyunun aksiyonuna kapılacaksınız. Strateji ve savaş oyunu severlerin en önem verdiği geliştirilebilir stratejiye olanak sunmuş. Çeşitli zorluklarla da bunları oyunculara sunmuşlardır.

Three Kingdoms İnceleme

En iyi strateji oyunları listemizin sonuna geldiğimiz gibi bir önceki yazımız olan video oyunlarından para kazanmak başlığını inceleyebilirsiniz.