FIFA 20 Tüm Platformlarda Yerini Aldı

FIFA20 İnceleme

Oyun dünyasının spor lokomotifi olan FIFA serisi yeni oyunu erken erişim için 24 Eylül, normal satın alım içinse 27 Eylül’de tüm platformlarda yerini aldı. Birçok yenilik ile beraber gelen FIFA 20 çıkışından itibaren en çok indirilen oyunlar arasında bulunmaktadır. Oyunun Standart Sürüm, Ultimate Sürüm ve Şampiyonlar Sürümü olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. FIFA 20 ile ilgili diğer tüm detaylar yazımızın devamında…

Fifa 2020 İnceleme

FIFA 20 Detaylı İnceleme

Oyun bu sene son dört seneye göre içerisinde birçok yenilik ile geldi. Daha önceki sürümlerinde sadece Journey modu ile yeni bir şey sunan oyun, VOLTA modu ve kariyer modundaki yenilikleri ile ilgi çeken bir FIFA oyunu olmaya hak kazandı. VOLTA ile beraber oyunculara sokak futbolu havasını yansıtan oyun eski konsol oyunun serisi FIFA Street’e de göz kırptı. Bu mod ile beraber kendi oyuncularını oluşturan oyuncular; modun içerisindeki hikayede ilerleyebiliyor veya sunulan haritalarda sokak maçları yaparak vakit geçirebiliyor. Oyun içerisindeki kurallar sokaklarda alışık olduğumuz kurallar ile paralel bir karakter sergiliyor.

Oyundaki diğer yenilikler ise kariyer modunda karşımıza çıkıyor. Daha gerçekçi bir kariyer sunan FIFA 20’de basın toplantıları, maç sonu demeçleri gibi normal futbol kültüründe karşımıza çıkan ögeler yer almakta. Teknik direktör çeşitliliği de artan oyunda kadın teknik direktör seçebiliyoruz. Oyunun daha önceki serilerinde stok yüzlerin dışında teknik direktör seçme şansımız yoktu. FIFA 20’de ise oyuncu oluştur menüsündeki benzer ayarları teknik direktör yaratım ekranında da görmek mümkün.

FIFA 20 XBOX için buraya, PS4 için buraya, Origin için buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

Diğer oyun incelemeleri için tıklayınız.