Google Stadia İçin Yeni Oyun Duyurdu

Google Stadia

Google Stadia tarafına muhteşem bir ağırlık gösteriyor. Gelişen oyun piyasası, pastasında bir dilim almak için harekete geçen dev şirket, platform geliştirmelerine tam gaz devam ediyor. Yapılan son açıklama ile birlikte Google Stadia için yeni oyun duyurdu; üstelik tek bir oyun ile sınırlı kalmadılar. Beş adet yepyeni oyun ile birlikte platformun geliştirilmeye devam ettiğini açıkladılar. Bulut destekli oyun servislerinin gelişimi tam gaz devam ediyor. Stadia yaptığı en son duyuru da 4K desteği sunacaklarını onaylamıştı. Tüm bu haberlerin ardından Konsol şirketleri için yeni bir rakip çok kısa bir zaman içinde doğmuş oldu. Özellikle Xbox Ceo’su bu konu hakkında oldukça şaşırtıcı açıklamalar yaptı. “Xbox’un rakibi Playstation değil; tüm konsollar yerine Bulut tabanlı oyun servisleridir.” Açıklamasının ardından rekabet iyice kızıştı.

Google Stadia Hızla Yol Kat Ediyor

Google rekabet dolu oyun dünyasında, hızla yol kat etmek için harika bir strateji geliştirdi. Üstelik daha da ön plana geçmek için 2020 yıllı içinde platform üzerinden yepyeni 100 oyunu oynanabilir hale getireceğini duyurdu. Yaptıkları açıklamada gelecek aylarda Stadia dahilinde yepyeni beş oyunun platform üzerinden yer alacağını duyurdu. Üstelik bu oyunlardan üç tanesi diğer tüm platformlardan önce Stadia özelinde yer alacak. Daha sonra diğer platformlardaki yerini almaya başlayacak. Şirket yeni nesil oyun servisi, Stdia özelinde yoğun bir çalışma yürütüyor.

Google Stadia Yayına Açılacak Oyunlar

Google Stadia için yeni oyun duyurdu. Duyurunun öncesinde ise Borderlands 3, Ghost Recon Breakpoint gibi oyunları yayına aldı. Daha önce söz verdikleri oyunları hızla yayın hayatına alan bu eşsiz platform için çıkacak yepyeni beş oyun ise şu şekilde:

  • Stacks On Stacks
  • Spitlings
  • Serious Sam Collection
  • Panzer Dragoon: Remake
  • Lost Words: Beyond The Page

Gibi harika oyunlar sizleri bekliyor. Daha önce yeni çıkaracağı oyunları paylaşan Stadia, bu yıl eklenecek 120 oyun içinde; 10 adet oyun yalnızca Stadia için özel olarak çıkacak. Her gün yeni özellikler sunan bu harika servis tam gaz gelişmeye devam ediyor.