Çıkacak OyunlarOyun İncelemeleri

GTA 6 Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bilgisayar oyunları kendi içinde bir dünya ise eğer; bu dünyanın lideri şüphesiz GTA serisidir. İlk olarak 1999 yılında çıkan ve bu sene 20. Senesini dolduran GTA serisinin son oyunu olan GTA 5, 2013 yılında ilk kez oyun konsollarında yayınlandı. Aradan geçen 6 sene olmasına rağmen açık dünya modu, inanılmaz hikayesi, oyun mekanikleri halen en popüler oyunlar listesinde en başlarda yer almasına yol açmaktadır. Lakin GTA serisini yıllardır büyük bir keyifle oynayan oyuncular oyunun altıncı sürümü olan GTA 6 için sorular sormakta, bu soruları belirli bazı nedenlere dayandırarak cevaplamaktadır. Bu yazıda GTA 6 ile ilgili merak edilenleri, haberleri, ne zaman çıkacağına dair konuları işleyeceğiz.

GTA 6 NE ZAMAN ÇIKACAK?

GTA serisi hayranı olan oyuncular için en önemli konu öncelikli olarak GTA 6 serisinin ne zaman çıkacağı konusudur. 2013 yılından geçen 6 yıldan sonra yeni oyunu sabırsızlıkla bekleyenler halen oyunun yapımcı firması Rockstar Games’ten bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama duyamadı. Lakin GTA 5 gösterdiği başarılar ve oyun yapısı ile dikkatleri üstüne çekerken oyunun 6. Serisinin tahmini olarak 2022 yılında çıkması bekleniyor. Bunun altında yatan sebeplerin başında Playstatioın 5 oyun konsolunun satışa sunulması, yaygınlaşma sürecinin başlaması, yeni oyunun bir önceki oyundan çok daha geniş ve çok daha başarılı olması gibi beklentiler oyunun çıkış tarihinin gecikmesine neden olmaktadır.

Gta6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6’DA OLMASI BEKLENEN ÖZELLİKLER

Çıktığı günden beri büyük başarılar yakalayan GTA 5, tüm başarısını oldukça geniş özellikler yelpazesine borçluydu. Çok fazla aktivite yapılabilmesi, üst düzey grafikler, oyun hikayesi, oyun haritasının büyüklüğü oyunun başarılarını katlıyordu. Lakin yeni çıkacak olan GTA 6 özellikleri ile 5 serisini geride bırakmalı. Oyunda beklenen özelliklere baktığımız zaman; öncelikle oyunun haritasının daha da büyümesi bekleniyor. Bunun için bir şehir değil de birden fazla şehrin olabileceği ya da vice city ile san andreas haritasının eklenmesi durumu da söz konusu. Bir diğer özellik söylentisi ise oyunun oynanış mekanikleri ile alakalı. GTA 5, oyun oynanış bakımından çok gerçekçi olsa da bunu hissettirme konusunda sıkıntılar yaşadı. Bu konuda yeni bir sistem üzerinde çalışıldığı bilinen söylentiler arasında yer alıyor. Bir diğer konu ve en önemli özellik ise, şehir ne kadar büyük ve kalabalık olsa da bilgisayara ait karakterlerin yapay zeka faktörünün düşük olması oyuncuyu yalnız hissettirebiliyor. Yeni oyunda yapay zekanın arttırılacağı ve şehirde dolaşan insanların yapay zekaya sahip olacağı dolaşan söylentiler arasında yer alıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Onur Oktay

Adım Onur, Soyadım Gurur. 3 yıldır web sitelerinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Oyuna dayalı bilgimin fazlalığından kaynaklı da bu sitede yer edinmiş, oyun severlerle bilgilerimi paylaşmış bulunmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.