İlk Türk VR Oyunu olan Dede Korkut Chronicles Çıktı

Dede Korkut Chronicles

Evet Türk oyun yapımcıları her geçen gün daha iyi yerlere geldiğini söyleyebiliriz. Büyük yapımcıların yanında kimi zaman küçük yapımcılardan da böyle güzel atılımları duymak hoş olabiliyor. Üstelik bir ilk olunca bu duyulan atılımlar çok daha iyi ve güzel olmayı başarıyor. Oyun sektöründe ne kadar başarılı olamasak da bazen tüm Dünya’nın bildiği ve bilmekle de kalmayıp sevdiği oyunlara imza atabiliyorlar. Bu oyunlardan biri de Mount and Blade oyunudur. Tüm Dünya’nın bilip büyük oyuncu kitlesinin bulunduğu oyun gibi daha birçoğu da bulunuyor. Crysis’de bunlara diğer bir örnek olmakta. Bu örneklerin yanında VR kategorisinde bir hayli yeni olup, ilk örneklerini çıkarıyor olsalar da yaptıkları iş, beklenilenden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. İlk Türk VR oyunu, Dede Korkut Chronicles çıkışını yaptı.

İlk Türk VR Oyunu

Dede Korkut Chronicles Çıktı

Herkesin bildiği Türk tarihinin olmazsa olmazlarından Dede Korkut hikayeleri bu oyunda yer bulmuş, canlanmıştır. Oyunun yapımcılığını Bond Game Studio üstlenmiş ve adını da altın harflerle yazmış. Basat karakteriyle oynanan oyun, Dede Korkut hikayelerinden esinlenip 12 dilde oyuncularla buluşuyor. PC oyunu olmakla beraber yakın zamanda da mobilde karşımıza çıkacağını belirtelim. İlk Türk VR oyunu, 12 hikayeden oluşan ve Basatla beraber Tepegöz’ün arasında geçen olaylara değinmektedir.
Kendi web sitelerinde de detaylı bilgiler alabilirsiniz. Web sitelerinde oyun yapım aşamalarına, galeriye ve basın bültenlerine yer vererek oyunculara en doğru bilgiyi, en iyi şekilde vermektedir.