İOS ve Android İçin En İyi Simülasyon Oyunları

En İyi Simülasyon Oyunları

Günümüzde çok fazla tercih edilen mobil oyunlar hız kesmeden çıkmaya devam ediyor. Yeni oyunların çıkması ile birçok oyun sever de bu oyunlara ilgi göstererek oynama başlıyor. Her türden çok fazla çevrim içi ve çevrimdışı oyun bulunuyor. Bu oyunlar içerisinde, arabaya karşı ilgisi olanlar içinde çok fazla oyun seçeneği mevcut. İsterseniz zaman geçirmek için, isterseniz eğlenmek için çok fazla ücretsiz simülasyon oyunu sizi mağazalarda bekliyor. Bizde sizlere bu yazımızda indirilme sayısı fazla ve en yüksek puanları almış, Oynanabilirlik açısından yüksek en iyi simülasyon oyunları önereceğiz. 

En İyi Simülasyon Oyunları Listesi

  • Dr.Driving 2
  • Farming Simulator 20
  • Trafik Yarışı 
  • Ultimate Car Driving Simulator

Sizler için seçmiş olduğumuz 4 simülasyon oyunu. 

Dr.Driving 2 

Yıllar önce çıkmış olan ve hala indirme sayısı çok fazla olan Dr. Driving 2 ile başlıyoruz. Eğlenceli mekanikleri ile araba kullanabileceğiniz ve oldukça keyif alacağınız bir oyundur. Oyunun grafikleri sizi resmen o yolun içerisinde gibi hissettirecektir. Diğer oyunlara nazaran kontrolleri biraz daha zor olan bu oyunda küçük bir hata, bölümü geçmenize engel olabilir. Bu yüzden oyunu gerçekten bir araba kullanıyormuşsunuz gibi düşünerek oynamalısınız. Bu sayede hem kaza yapmadan bölümleri geçmiş olacaksınız hem de oyundan oldukça keyif almış olacaksınız. Bu oyunun tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise oyunun iki platformda ‘da ücretsiz olması. 

Farming Simulator 20 

Bu oyunumuz aslında biraz daha tarıma ilgi duyanlar için Farming Simulator oyununda birçok traktör ve tarım aleti bulunmakta. Oyun tam bir köy mantığı üzerinde, oyun içerisinde bulunan tarlalara mahsullerinizi ekerek gübre ve çeşitli ihtiyaçlarını giderdikten sonra ürününüzü hasat dönemine hazırlıyorsunuz. Daha sonra hasat yaptıktan sonra ürünlerinizi satarak kazanç elde etmiş oluyorsunuz. Oyunun en önemli ve güzel özelliği ise oyunu arkadaşlarınız ile oynayabilmeniz, bu özellik sayesinde oyundan daha çok zevk alabiliyorsunuz. Şimdilik oyun ücretli bir şekilde satılıyor fakat bu ilerleyen zamanlarda ücretsiz olmayacağını söylemiyor. 

Trafik Yarışı 

Özellikle araba kullanırken çok fazla makas ve hız yapmayı sevenler için bu oyunumuz harika bir seçenek olabilir. Oyun içerisinde oldukça fazla araba seçeneği bulunan bu oyunumuzda birkaç oyun modu bulunmakta. Oyunda sizlere verilen görevleri yerine getirerek kazandığınız paralar ile yeni araçlar alarak alabiliyorsunuz. Bu şekilde yeni görevler ve almış olduğunuz yeni araç ile oyuna hız kesmeden devam ediyorsunuz. Oyunun en sevdiğimiz özelliklerinden birisi, almış olduğunuz araçları istediğiniz renge boyamanız. Bu oyunda ilk oyunumuz gibi her iki platformda ‘da ücretsiz. 

Ultimate Car Driving Simulator

Listemizde grafik açısından oldukça iyi bir oyun ile devam ediyoruz. Araba seçeneğinin fazla olması oyunu güzel ve eğlenceli bir hale getiriyor. Bu oyunumu diğer oyunlardan ayıran özellik ise Açık dünya özelliği, bu sayede haritayı istediğiniz gibi gezebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda geliştirme özelliği mevcut, bu sayede araçlarınızı geliştirerek daha sağlam ve hızlı yapabilirsiniz. Bu oyunumuzda diğer 2 oyunumuz gibi ücretsiz bir şekilde kullanıcılarını bekliyor.