Oyun Dünyası

Koronavirüs Playstation 5’in Çıkış Tarihini Etkileyecek mi?

Sony geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu bir açıklamada Playstation 5’in çıkış tarihini korona virüsü yüzünden ertelemeyeceklerini söyledi. Eğer ki, her şey aynı akışında gitmeye devam ederse yeni Playstation 5 2020’nin sonlarına doğru tanıtılacak. Herkesin de bildiği gibi korona virüs salgının dünyaya yayılması sonucunda birçok etkinlik iptal edilmişti. Durum böyle olunca da oyun takipçileri hemen Playstation ve Xbox Series X’in çıkış tarihlerinde bir değişim olup olmayacağını merak etti.

Şu ana kadar iki firmadan da açıklama gelmemişti, fakat geçtiğimiz günlerde Sony devam eden korona virüs salgını yüzünden tanıtımlarını ertelemeyeceklerini belirtti. Yani bir aksilik olmazsa Playstation 5 2020’nin son aylarına doğru tanıtılacak.

Ayrıca firma röportajında korona virüsünün şirket içerisindeki etkisinden de bahsetti. Şirket içerisinde tehdit söz konusu olmadığını ve Virüs sebebi ile oyun yapımlarında bir aksaklık yaşanmadığını son sürat işlerine devam ettiğini söyleyen yetkili, çıkış tarihlerinde de belli bir ertelemenin olamadığını aktardı. 

Playstation 5'in Çıkış Tarihi

Playstation 5 2020’de Tanıtılacak

Playstation 5’in tanıtımının ertelenmeyeceği birçok oyun sever tarafından olumlu karşılandı. Fakat tüm dünya üzerinde korona virüs salgını oldukça büyük bir tehdit yaratmaya devam ediyor. Bu yüzden önümüzdeki günlerde durumun ne olacağını tam olarak bilmiyoruz. Fakat Sony’nin işlerinin iyi gittiğini ve Playstation 5’in tanıtımında ısrarcı olduklarını belirtebiliriz. Eğer ki tanıtımın ertelenmesi gibi bir olay olsaydı, konsol meraklıları büyük bir hayal kırıklığına uğrayacaktı. Fakat Sony hayranları için bu kararı vermemeyi tercih etti. Kararın değişip değişmeyeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Eğer ki Sony planlarında bir değişikliğe gitmezse 2020 yılının sonlarına doğru Playstation 5’in tanıtımını yapacak. Sizde Playstation 5’in özelliklerini ve yaşanan tüm gelişmelerden haberdar olmak için Sony’nin resmi internet sitesine göz gezdirebilirsiniz. 

Playstation 5’in sitesinde yapılan açıklamada konsolun, donanım bileşenleri ve yenilikleri hakkında bilgi sahibi olmaya başladık. Firma, Hızlı SSD, G/Ç sistemi ve 3D ses sistemi ile oyunseverleri yaratıcılıklarına ve yeni oyun deneyimlerine hayran bırakacaklarını belirtti. 

PlayStation 5 sistem özellikleri:
  • CPU: 3.5GHz’de 8x Zen 2 Çekirdek
  • GPU: 10.28 TFLOP, 2.23GHz’de 36 CU
  • Bellek / Arayüz: 16GB GDDR6 256-bit
  • Bellek Bant Genişliği: 448GB
  • Dahili Depolama: 825GB SSD
  • GÇ Çıkışı:s 5,5 GB 
  • Genişletilebilir Depolama: NVMe SSD Yuvası
  • Harici Depolama: USB HDD Desteği
  • Optik Sürücü: 4K UHD Blu-ray Sürücü

Playstation 5’inde daha önceki modeller gibi çok fazla ilgi göreceğinden şüphe duyulmuyor. Sony bu ayın başında yapmış olduğu bir duyuruda tüm dünya genelinde markanın toplam 500 milyon konsol sattığını belirtti.

Playstation 5’in fiyatı Ne Kadar Olacak?

Konsolun fiyatı da çok fazla merak edilenler arasında. Yetkililer çıkış tarihi hakkında net bir açıklama yapmış olduğu Playstation 5’in ne kadar olacağı hakkında bir açıklama yapmadı. Yapılan araştırmalar göre konsolun 499 dolardan satışa sunulacağı düşünülüyor. Konsolun İlk olarak Amerika’da daha sonra ise dünya genelinde satışa çıkması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.