Oyun Haberleri

Krallık Kararları | Mount and Blade Bannerlord Blogu

Sayılı günler kala tüm oyun severler kafasını Taleworlds’e çevirmiş durumda. Dünyaca tanınan ve sevilen orta çağ oyunu Mount and Blade son zamanlarda Bannerlord oyunu ile sık sık gündeme gelmekteydi. 2020 yılının Mart ayı için erken erişim tarihi veren firma, geliştirici blogları ile de meraklılarının soru işaretlerini ve meraklarını gidermekteydiler. Oyunun çıkmasına yakın kalan Bannerlord geliştirici blogu çok daha meraklandırıcı konularda olduğu gibi bilinmeyen noktalara değinen yazılar oluyor. Tüm bunların yanında Talewords‘un sıklıkla kullanılan forumunun da güncellendiğini belirtmemizde yarar var. Daha şık ve işlevsel teması ile oyunculara ev sahipliği yapan bir forum haline geldi.

Mount and Blade Bannerlord krallıkları, Bannerlord Multiplayer’da yer alacak özellikler, Mount and Blade Bannerlord atmosferi gibi konuları sitemizde incelemiş oyun severleri de bu konularla bilgilendirmiştik. Bu yazıları incelemek için TIKLAYINIZ.

Krallık Kararları – Bannerlord Yeni Geliştirici Blogu

Her krallığın kendine has özellikleri bulunduğu gibi kendi içlerinde yaşamış oldukları birtakım problemler, iç karışıklıklarda oyunda yer alıyor. Bahsedilen bu özellik Mount and Blade seri oyunlarının hepsinde yer alsa da gelişen oyun motoru ve gelişen sistemlerle beraber bu kararlar daha zorlu süreçler, oyunu büyük oranda değiştirecek, krallıklara da yön verebilecek hale getirilmiştir.

Klanlarda genel karar türlerinden bazıları;

  • Krallık Yasaları / Politikaları
  • Savaş / Barış kararları
  • ilhak
  • Klan kovulması
Bannerlord Geliştirici Blogu

Feodal Krallıktan Gelen Siyaset

Bannerlord demokrasinin haricinde feodal krallıktan gelen siyaset ile hükümeti de bu kararlarda başrol oynamasına neden olmaktadır. Hükümetin etkisi olsa da oylamalardan uzakta, farklı kararların alınması da derebeylerinin öfkesinin oluşmasında bir etki yaratabilir. O yüzden kararı bozmak ya da değiştirmek çoğu zaman pahalıya patlayacak bir harekettir. Saflarında yükseldikçe edindiğin koltuk ne kadar sağlam olursa olsun birtakım problemlerle karşılaşacak, üstesinden gelmeye çalışacaksın. Bu kararların birtakım başarılı olma şansı olduğu gibi sende ve diğer derebeylerinde bırakacağı birtakım etkilerde bulunuyor. Ayrıca unutmamalısın ki sponsorlarla etkin, son oylamadan geçen süre ve mevcut etki gibi roller oylamalarda önem taşımaktadır.

Bannerlord Geliştirici Blogu

Ustokol Kalesi’nin yeni sahibi için yapılan bir ekran görüntüsü de yukarıda verilmekte. Bu ve buna benzer haberler için bizlere yorum yazmayı unutmayın. Talewords Geliştirici Blogu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.