Çıkacak Oyunlar

Legends Of Runeterra 30 Nisan’da Çıkıyor


Legends Of Runeterra, temel olarak League Of Legends oyununun alt yapısını kullanan, şans, beceri ve kıvrak zeka ile rakibi alt etmeyi amaçlayan bir kart oyunudur. Oyunda rakip ana üssü yani Nexusu yıkmak için çeşitli hamleler yapmak gerekiyor. Maçlar genellikle, 10 dakika ile 25 dakika arasında sürüyor. Her oyuncunun kartları, oyun kazandıkça açılıyor ve oyuncular kart koleksiyonlarını istedikleri şekilde düzenleyebiliyor. Legends Of Runeterra’da her bölgeden kartlar ve şampiyonlar bir arada tutulabiliyor. Bunun için de League Of Legends’ta bulunan bölgeler ve şampiyonlar kullanılıyor. Bu bölgeler; Gölge Adalar, Ionia, Piltover ve Zaun, Demacıa, Noxus ve Flerjord olarak belirlenmiş durumda. Bu bölgelere ait şampiyonlar kişilerin koleksiyonlarına göre düzenlenebiliyor.

Legends Of Runeterra Oyunu Nedir?

Riot Games geliştirilen Legends Of Runeterra herkesin oynayabileceği bir kart oyunudur. League Of Legends ile aynı alt yapıyı ve karakterleri temel alan oyun rakip Nexus’un yıkılmasını amaçlayan online bir oyun. Oyunda rakip Nexusun 20 canı bulunuyor ve iki rakip tarafından bu puanın 0 cana indirilmesi amaçlanıyor. Bunun için de çeşitli kartlar ile ikili mücadeleler yapılıyor. Kazanan taraf ise yeni kartlara ulaşıyor ve yeni bir koleksiyon düzenleme şansı kazanıyor. /

Legends Of Runeterra Ne Zaman Çıkıyor? 


Riot Games günümüzde dünyanın en fazla oynanan oyunlarından League Of Legends’i yaklaşık 11 sene önce oyunculara sunmuştu. League of Legends üzerinden oyunu geliştirmeye başlayan şirket geçtiğimiz aylarda Legenfs Of Runeterra’nın deneme sürümünü oyunculara sundu. 24 Ocak 2020 tarihinde deneme sürümü sunulan oyunun tam versiyonunun 30 Nisan’da tüm platformlarda sunulacağı açıklandı. 

Runeterra Kimler, Nasıl Oynayabilir?

Riot Games genellikle oyunlarını her kesimin oynayabilmesi için geliştiriyor. İşte Legends Of Runeterra da her yaştan kişiler tarafından oynanabilecek. Legends Of Runettera; İOS, Android ya da Windows üzerinden oynanabilecek. Oyun için herhangi bir yaş sınırı da bulunmuyor. Ayrıca oyun; bilgisayar ve telefon üzerinden ücretsiz şekilde indirilebilecek ve oynanabilecek. 

Diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz;

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.