Çıkacak OyunlarOyun DünyasıOyun İncelemeleri

Mount and Blade Atmosferi

Mount and Blade Bannerlord Atmosferi

Türk bir oyun yapımcı şirketi olan Taleworlds tarafından yayınlanan ilk oyun olan Mount and Blade Warband ile oyuncular arasında efsaneleşen oyunlar arasına altın harflerle kendi adını yazdıran orta çağ temalı rol yapma oyununun ikincisi 2012 yılında duyurulmuş ama çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi verilmemişti. 2012 yılından 2015 yılına kadar ikinci oyunun çıkmasını bekleyen oyuncular, oyun yapımcılarının oyunun ikinci versiyonunun yeterli seviyede tatmin edici olmadığı ve çalışmalara devam ettiklerini açıklamasıyla, oyuncuların bekleyişi iyice belirsizleşen duruma büründü. Aradan yıllar geçiyor ve oyun ile ilgili ciddi bir açıklama yapılmazken 2019 yılında yani bu yıl bir oyun konferansında oyuncuların beta testlerinde olduğunu ve 2020 yılında Bannerlord serisini çıkartacaklarını duyurdular. Beta oyun videolarını izlemiş birisi olarak ve diğer izleyiciler ile beta oyuncuları oyunun atmosferi hakkında çeşitli bilgilere yer verdiği internette en çok konuşulan konular arasında yer alıyor.

Mount and Blade Bannerlord Savaş Sistemi

Oyunlarda genellikle eğlence faktörü ya da gerçekçilik faktörü ön planda olur. Lakin Mount and Blade Bannerlord yapımcısı Taleworlds firması 2017 yılında yaptığı açıklamada oyunun savaş dinamiklerini ve savaş sistemini anlatırken iki faktörden birine eğilmek yerine iki faktörü bir potada harmanlayabilecekleri sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Oyunda savaşlarda alınan hasar görsellerinde gerçekçilik faktörü ön planda tutulurken, saldırı esnasında gerçekçilik faktörünün hesaplanması zor olduğu için eğlence faktörünü ön plana koyacaklarını açıkladılar. Oyunun savaş sisteminin oldukça dinamik, gerçekçi ve eğlenceli olduğu ise beta test oyuncularının da dile getirdiği görüşlerden biri olarak ön plana çıkıyor.

Mount and Blade Bannerlord Silah Çeşitleri

Orta çağ temalı rol yapma oyunu olan Mount and Blade Bannerlord serisinde orta çağ dönemleri olduğu için günümüz silahlarından ziyade tarihi ve eski dönemlerde kullanılan silahlardan devam edileceği herkesin bildiği bir şey. Oyunda silah çeşitlilikleri tarihi savaşlarda kullanılan silahlarla aynı olup menzillerine göre ve ülkelerin kullanımlarına göre sınıflandırılmıştır. Örneğin uzun menzilli silahlara baktığımız zaman; fırlatmaya uygun bıçaklar, baltalar, ciritler, ok ve kayaların olduğunu görüyoruz. Bu beta sürümünde incelenen silahlardan bazılarıdır. Tüm silah çeşitlerine 2020 yılında oyun çıkınca detaylı olarak erişim sağlayabileceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Onur Oktay

Adım Onur, Soyadım Gurur. 3 yıldır web sitelerinde içerik editörlüğü yapmaktayım. Oyuna dayalı bilgimin fazlalığından kaynaklı da bu sitede yer edinmiş, oyun severlerle bilgilerimi paylaşmış bulunmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.