Mount and Blade Bannerlord Krallıkları ve Evlilik

Bannerlord Krallıklar
92.5% Ortalama Puan

Bannerlord Evlilik ve Krallıklar

Bu incelememizle beraber Mount and Blade Bannerlord krallıkları, evlilik konusuna değinmiş ve aklımıza takılan tüm sorularımız cevap bulmuş olacak.

Bannerlord Evlilik
%95
Bannerlord Çocuk
%90

Oyunu Bul‘un en sevilen içeriklerinden Mount and Blade ile tekrardan beraberiz. Merak edilen konulara birer birer ışık tuttuğumuz gibi şimdi de Bannerlord krallıkları ve evlilik sorularına yanıt vereceğiz. Aksiyon / Strateji kategorisinde harika bir ilerleme gösteren Türk oyunu Mount and Blade, Bannerlord için her geçen gün yayımladığı blog yazılarıyla oyuncuları daha fazla heyecanlandırmayı başarıyor. 2020 yılının Mart ayında erken erişime açılacak. 2012 yılında da duyurulan oyun, 7 yıl gibi uzun bir sürenin ardından oyunculara kavuşacak.

Mount and Blade: Bannerlord’da Evlenilebiliyor Mu?

Warband’da yer alan fakat bir hayli basit, işlevsiz olarak yer alan evlilik konusu Bannerlord ile farklı bir boyut alıyor. Evet, warband’dan sonra işlevsellik kazanan bu sistemle beraber evlilikler daha anlamlı ve işe yarar olmakta.

Mount and Blade Bannerlord Krallıkları ve Evlilik

Mount and Blade: Bannerlord Krallıkları Neler?

Tüm bu krallıklar diğer oyunlardan da tanıdığımız, adını duyduğumuz Kalradya‘da bulunmaktadır. Warband’da her imparatorluğa ait özellikler bulunuyor olsa da Bannerlord’da bu özellikler daha baskın, gerçekçi olacağı kesin diyebiliriz. Bannerlord imparatorlukları arasında bulunan ve kendine has özellikleriyle de ön plana çıkan krallıklar aşağıda listede belirtilmiştir. Seçim yaparken oyuncuların bir hayli arada kalacağını bilerekten bu imparatorlukların kendine has özelliklerinden ve toprak bütünlüklerinden bahsedelim.

  • Aserai
  • Sturgia
  • Vlandia
  • Kuzait Hanlığı
  • Battania

Aserai: Talewords’un Arap kabilelerinden esinlenip oluşturmuş oldukları imparatorluklardır. Bu imparatorluk vahaların, sıcaklıkların bulunduğu, tozun kumların havada uçuştuğu topraklardır. Ayrıca Warband severlerin de anlayacağı gibi bu imparatorluk Sarranid Krallığıyla benzerlik gösterdiğini anlayacaklarını düşünüyorum.

Sturgia: Zengin toprakların bulunduğu, Rusya ve Ukrayna taraflarında yer alan topluluklardır. Kievli Rus federasyonundan esinlenmiş Sturgia‘nın hakim olduğu alan bir hayli soğuk ve ıssız ormanlardan oluşmaktadır. Bu da çetin savaşların yaşanacağının göstergesidir.

Vlandia: İşte onlar geliyor, Vlandialılar. Kalkanlarınızı çekin çünkü öfkeli oklar havada uçuşacak, ölümler uzaktan yaşanacak. Evet, bir hayli rodoklulara benzeyen Vlandialılar Fransa’ya yerleşmiş ve topluluklarını burada geliştirmek üzere gelişim göstermektedirler. Ortaçağ avrupasının feodal devletleri düşünülmüş ve oradaki imparatorluklardan esinlenilmiştir.

Kuzait Hanlığı: Her zaman seçimimi bu yanda kullandığım ve kullanmaya da devam edeceğim topluluktur. Kuzait Hanlığı bir bozkır klanlarından oluşmaktadır. Tarihimizin dayandığı topraklar olan Orta Asya’daki topluluklardan esinlenmiş, çoğunluğu atlardan oluşan klanlardır. Diğer topluluklardan farkı atlı okçuları ve atlı süvarileridir. Warband oyuncularının bildiği Kergit Hanlığıyla da benzerliği dikkat çekmektedir.

Battania: Kalradya’nın Kuzeybatı tepelerinde hüküm süren, toprakların yerlisi Battania Klanları İrlandalılardan ve Gallerlilerden esinlenmiştir. Birçok imparatorlukla baş edebilecek güçte topluluk kendine has atlı birlikleri ile ölümleri hızlandırmak için can atıyor.

Mount and Blade: Bannerlord’da Çocuk Yapılabilecek Mi?

Mount and Blade Bannerlord

Battania topluluğundan Boudicca ve Aserai’nin çetin savaşçılarından Usair’in örnek gösterildiği evlilik ve bu evlilikten de doğan Bannerlord’un ilk çocuğu Ruwa. Evliliğin işlevsellik kazanması ve çocuk yapabilme imkanıyla oyun daha fazla özellikle karşımıza çıkıyor. Çocuğun olmasıyla beraber miras olayları da bu özelliklere dahil oldu. Yani, sorumuzun cevabı evet. Mount and Blade: Bannerlord oyununda çocuklar yer alacak ve çocuklar beklediğimizden daha önemli bir rol oynayacak.

Mount and Blade Bannerlord

Diğer Bannerlod içeriklerimize göz atmaya ne dersin?