Çıkacak Oyunlar

Mount And Blade Bannerlord’da Bizleri Neler Bekliyor?

Mount and Blade Bannerlord, Türk yapımı açık dünya, strateji türünde bir oyundur. 2012’de piyasaya ve oyunculara duyrulması ile ilgileri üstüne toplayan ve yıllarca da beklememize neden olan bu oyun geçtiğimiz aylarda erken erişim tarihini bekleyenlerine sunmuş, tüm merakları gidermişti. 2020 yılının Mart ayında erken erişimiyle karşımıza çıkacak bu oyunda bizleri neler bekliyor? Bu merak edilen sorudan önce #Mount and Blade oyununun serüveninden bahsedelim. Kılıcın verdiği o lezzeti, o tadı başka oyunda alamadığımız gibi vermiş olduğu aksiyonla da oyun, kendine fazlasıyla bağlattı. İlk olarak bu serüven Mount and Blade ile başladı ardından peşi sıra, kısa zaman dilimlerinde karşılaştığımız diğer oyunlar ve DLC’ler bizleri daha da heyecanlanmamıza neden oldu.

Mount and Blade Bannerlord

Mount and Blade’in ardından çıkan ve serüvenin büyük bir ilerleme kat etmesinde de emeği olan Warband üstünden yıllar geçmesine rağmen hala oynanmakta üstelik e-spor maçlara bile ev sahipliği yapmaktadır. İşte bu da oyunun kalıcılığı ve gücünü gösteriyor diyebiliriz. Vikings, Ottoman Empire tarzı kullanıcılar, yapımcılar tarafından Warband güncel kalmış, adeta yeni limanlara yeni gemiler yanaşmıştı. (Viking’de olduğu gibi) Fakat bir problem vardı. Yıl 2012 ve Bannerlord duyuruldu, vermiş oldukları o dehşet trailer ile oyuncuları hiç olmadıkları kadar heyecanlandırmış ve heyecanları her geçen gün de arttırmışlardı.

Üstünden yıllar geçti, bloglar bloglar üstüne geldi; insanlar bir nevi sıkılmaya başladı ve sonunda 2019 yılında oyun fuarlarında karşımıza çıktı. Oyun fuarlarında karşımıza çıktıktan kısa bir süre sonra da diğer birçok şey devamını getirdi. Oyun fuarlarında oyunculara açıldı, beta süreci başladı, kurum yakınlarına keyler dağıtıldı ve çok daha fazlası yaşandı. Geçtiğimiz aylarda da bu acı son buldu ve erken erişim tarihi oyuncularla buluştu. EKİM 2020 bu tarihle birlikte Warband tahtı sarsılmayacağını düşünsem de tacı Bannerlord’a verecek ve uzun bir süre de liderliği üstünde bulunduracak.

 Kalradya Savaşçıları, ya paran ya canın!

Mount and Blade Bannerlord

Mount and Blade Bannerlord Türkçe Olacak Mı?

Çoğu oyuncunun merak ettiği sorulardan biride buydu. Oyun ne kadar Türk oyunu olsa da paylaştığı bloglar ve Talewords sitesinin birçok içeriği İngilizce olduğundan ve büyük bir kitlenin de yabancılardan oluştuğunu düşününce insanın içine kurt düşmesi çok doğal bir hal almaktaydı. Bunun yanında steam adreslerinde dil seçeneklerinde sadece İngilizce dil seçeneğinin bulunması da oyuncuları düşündürmeye iten nedenlerdendi.Oyunun yapımcısına sorulan sorulardan biri de bu soruydu ve alınan cevapta diğer oyunlarında da olduğu gibi (Mount and Blade, Warband…) Türkçe dil seçeneğine sahip olacak. Bu sevindirici haberin yanında kafalarda birtakım sorular daha mevcut. Bu sorulardan biri;

Ayrıca Mount and Blade Bannerlord sistem gereksinimleri konumuzu merak eden oyun severler oyun hakkında diğer detayları da bu sayfadan alabilirler.

Mount and Blade Bannerlord Fiyatı Ne Olacak?

Dil seçeneği sorusunun ardından diğer merak edilen konulardan biri de Mount and Blade Bannerlord fiyatı oluyor. Oyun yapımcısıyla yapılan birçok röportajda soru sık sık gündeme gelmiş olsa da kesin yanıtlar alınamamıştır. Verilen cevaplardan biri de ideal fiyatta olacağı, yüksek fiyatlara sahip olmayacağı düşüncesinde olduklarıydı. Bu da demek oluyorki muhtemelen oyunumuz XXX TL ile karşımızda yer almayacak ki bu güzel bir haber diyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.