Mount and Blade Bannerlord’da Görüntü Kalitesinde Değişim

bannerlord

Mount and Blade Bannerlord erken erişim tarihi duyurulması ile tüm oyuncularda bir heyecanın hakim olduğunu söyleyebilirim. Bu heyecanınıza daha da fazlasının ekleneceği yazımızda oyuna gelen değişimler ve birkaç görüntülere yer vereceğiz. İlk olarak Türk oyunu Mount and Blade Bannerlord oyununu bilmeyenler için önceki yazımıza gitmelerini ve detaylı bilgiler almalarını öneriyoruz.

Aksiyon, savaş severlerin bağımlı olduğu Mount and Blade serisinin en yeni oyunu Steam’de çıkış tarihiyle yerini almış ve dev bloglarıyla da her geçen gün dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. Genellikle haftadan haftaya yayınladıkları bu dev bloglarla oyun hakkında detaylı bilgiler vermekte ve oyuncuların meraklarını bir nebze gidermekteydiler. Son paylaşmış oldukları blog yazısı ise Global İllumination konusunda. Birçok kişinin küçümseyeceği ya da önemsemeyeceği bu terim küresel aydınlatma anlamına geliyor. Oyunda yer alan görüntü kalitesine daha da kalite katan bu etmen birçok oyun için büyük önem arz etmektedir. Son günlerde de küresel aydınlatmada değişikliğe giden Talewords bu değişiklikleri görselleriyle birlikte bizlere sundu. Oyunda yer alan at çeşitliliği, karakterlerin diğer önceki oyunlara göre çok daha fazla seçeneğin bulunması, kılıç ve silahların sayısındaki artış oyunu çok daha aksiyonlu geçmesine neden olacaktır.

Mount and Blade Küresel Aydınlatması ile Değişen Görüntüleri

Herkesin aklında o soru. Ne kadar fark yaratabilir? İşte aşağıda yer alan görsellerle de bu farklılığı pekiştirebilir ve küresel aydınlatmanın oyunlara nasıl bir etki bıraktığını görebilirsiniz.

Mount and Blade Bannerlord'da Görüntü Kalitesinde Değişim

Gölge ve ışıklandırma çalışmasıyla ortam renk kazanmış, renk kazanmakla da kalmayıp görüntü eskisinden çok daha iyi bir hal almış diyebiliriz. Birçok oyuncunun ya warband görüntü kalitesinde olursa? soru işareti de bir nebze ortadan kalkmış, daha iyi bir hal almış. Kaliteyi görebileceğiniz diğer bir görsel ise şu şekilde;

Bannerlord

Paylaşılan diğer bloglarda da bu ve çok daha fazlasının yer aldığı detaylar her geçen gün oyuncularla buluşuyor. Türk oyunu olarak karşımıza çıkan ve serisinin her bir oyununda da ayrı bir güzelliğiyle oyuncuları bünyesinde toplayan Talewords, Mount and Blade Bannerlord erken erişime çıkmadan ve erken erişimden sonraki süreçte de oyunu güncel tutacağını anlayabiliyoruz.

Mount and Blade Bannerlord