Oyun İncelemeleri

Mount and Blade II: Bannerlord Şimdiden Rekorlar Kırıyor

Herkesin yıllarca beklediği, zaman zaman bu arayışı Warband ile geçiştirdiği dönemler son buluyor. Steam platformunda satın alınabilir olan Mount and Blade II: Bannerlord, Türkçe dil seçeneği ile tüm oyunculara sunuldu. Unutmamak gerekir ki bu oyunun erken erişim sürümüdür bu da sık sık güncellemeler, hatalar ya da birtakım küçük buglarla karşılaşılabileceğini gösterir. Gelelim, Mount and Blade II: Bannerlord rekorlar kırıyor konusunun detaylarına…

Şimdilik birtakım küçük buglara rastlamış olsam da oyunun genel itibariyle çekiciliği bulunuyor. Bannerlord ilk bakış yazımız ile sizlerde oyun hakkında bilgiler edinebilirsiniz.

Bannerlord Oyun İçi Detaylar

Oyun başlarken Warbandda da olduğu gibi hangi krallıkta başlayacağınızı soruyor. Fakat Warband’dan farklı olarak her krallığın kendine has özelliği bulunuyor. Bu özellikler ise ordunun %10 daha hızlı hareket etmesi, ormanlarda daha hızlı olunma, inşaatlarda çok daha hızlı olabilme vs. vs. olarak değişiklik göstermektedir.

Karakter oluşturma ekranında Warband’a kıyasla gözle görülür fark ise çok daha fazla seçenek kullanıcılara sunulmuş. Bu farklı seçeneklerde istediğiniz kadar farklı kombinasyonla karakterinizi oluşturabilirsiniz. Oyun başlamadan önce ayarladığınız bir diğer kısım ise karakter özellikleriniz oluyor. Kendi geçmişiniz hakkında yapacağınız her seçim size liderlik, ikna edicilik, ticaret bilgisi gibi birtakım özelliklerinizin artmasına neden olacaktır bu yüzden de seçimleriniz büyük önem taşıyor.

Mount and Blade II: Bannerlord rekorlar kırıyor

Mount and Blade II: Bannerlord rekorlar kırıyor

30 Martta erken erişime açılan oyun ilk günden başarılı bir şekilde ilerlemelerde bulunuyor. Oyuncuların beğenisini çok kısa bir sürede toplayan Bannerlord, Twitch platformunda ilk sıraya yerleşerek diğer oyunları arkasında bırakmayı başardı. Daha ilk günden eş-zamanlı oyuncu rekorlarını kırarak da oyuncu sayısını her geçen saat arttırmaya devam ediyor.

Halihazırda oyunu bul olarak bannerlord sistem gereksinimleri konusunu incelemiştik aynı zamanda oyun içi grafikleri multiplayerdan görmüş olsak da single playerda işler biraz daha zorlu gitti diyebiliriz. Bu fps düşüklüğünün erken erişim sonrası biraz daha makul, güzel yerlerde bulunacağını da düşünmekteyim. Ayrıca bilgisayarınızda harddiskin yanı sıra SSD bulunuyorsa oyunu bu kısma kurmanızda fayda var. Böylece bekleme ekranlarında çok daha hızlı bir geçiş sağlayabileceksiniz. Warban’a kıyasla biraz daha fazla ara ekran olduğunu düşünüyorum. Görüntü kalitesi oyunun verdiklerinin yanı sıra çok etkileyici derecede. Fakat belirttiğimiz gibi çok yüksek ve yüksek ayarlar için çok iyi sisteme sahip bilgisayarlarınız bulunmalıdır.

Bannerlord İndirimli Fiyat

Steam üzerinden %10 indirim ile 135 TL’ye satılmakta olup Mount & Blade serisinden diğer oyunlardan herhangi birine sahipseniz de alımda %10 ek indirim sağlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Gürkan Aksoy

6 yıllık makale sektöründen elde edilmiş tecrübeler sonucunda Oyunu Bul projesi ortaya çıkmış ve oyun severleri tek bir noktada en doğru, en hızlı şekilde bilgi ihtiyacının karşılanması amaç edinilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.