Mount & Blade II: Bannerlord Çok Önemli Yeni Blog Yazısı

Mount and Blade Bannerlord Yeni Blog

Mount & Blade II: Bannerlord bildiğiniz gibi 2-3 ay gibi kısa bir süre zarfında oyuncularla buluşacak ve erken erişime açılacak oyunlar arasında gelmektedir. Talewords, Mount and Blade Warband sayesinde güzel bir temel atmış ve Türk oyuncularının dikkatini çekmekle kalmayıp yabancı büyük bir kitleye de sahip olmayı başarmıştır. Uzun bir süredir blog yazılarıyla dikkatleri üstüne çeken orta çağ oyununun yeni blog yazısı yayınlandı. Konusu bir hayli önemli olmakla birlikte dikkat çekici, oyuncuların aradığı soruların da cevabı oluyor. Bu blog yazısı oyunun daha çok yapay zeka kısmıyla ilgili bilgiler vermektedir. Savaş oyununun olmazsa olmazı yapay zeka Mount and Blade‘de büyük bir öneme sahiptir. Warband oyununda da bu önemi görmüş bulunmaktayız. Warband‘a göre çok daha iyi bir yapay zekaya sahip olacağı kesinleşmiş oyunda botlar çok daha taktiksel hareketlerde bulunacak. Gelin Mount & Blade II: Bannerlord yeni blog yazısı ile biraz bilgi edinelim.

Düşman Partisi

Oyunun en çekişmeli, en hararetli geçen kısımlarından biri düşman partilerinin olduğu alanlardır. Düşman partilerini görür görmez hurra kaçış sergilediğimiz haritada yapay zeka esintilerini çok daha baskın bir şekilde göreceksiniz. NPC olarak adlandırdığımız bot olan lordlar ordularının gücüne göre ya da sergilediğiniz hareketlere göre sizi uzun bir kovalamaca ile uğraştırabilir. Özellikle de yanlış zamanda yanlış topraklarda iseniz düşman partisinin sizleri kovalaması kaçınılmaz bir hal alacaktır.

Mount and Blade Bannerlord yeniblog

Kuşatmalar

Oyunda haritadan kopup çok daha farklı bir seyir ve oyun zevkinin yaşandığı kuşatmalarda eğlencenin kaçınılmaz diğer bir kısmıdır. Kuşatmalarda yer alan NPC’ler o kuşatmanın başarılı olabileceğini düşünmekte ise ısrarla bu kuşatmayı gerçekleştireceklerdir. Unutulmaması gerekense o kuşatmada sizin yer alıp almamanızdır. Burada farkı siz ortaya koymaktasınız.

Mount & Blade II: Bannerlord yeni blog yazısı içerisinde yer alan diğer bir konu ise devriyelerdir.

Devriyeler

Bir partinin ihtiyaçları karşılanmasıyla beraber acil durum olmadığı müddetçe NPC’ler devriye gezmeye devam edeceklerdir. Aynı zamanda yakın alanlarda da düşman birliklerinin tespiti gibi durumda kazanma, kazanamama durumlarının hesabı ile çekişmeli bir savaş için kovalamaca başlayacaktır.
Çok kısa bir süre içerisinde oyun tüm oyuncularla buluşacak ve hala fiyat konusunda kesin bir şey bulunmuyor. En yakın zamanda da bu gibi konular son bulacak oyunun tadını çıkarmaya başlayacağız. Haydi savaş meydanına savaşçı… HURRAAA!