Oyunu Bul

Mount & Blade II: Bannerlord Hileleri

2020 yılının ilk çeyreğine damga vuran oyunların başında elbette Mount&Blade II Bannerlord geliyor. Bannerlord da ilk oyuna göre; daha güzel grafikler, daha fazla görev seçeneği, yeni bir ordu ve bölge kurma imkanı sağlanıyor. Oyun içinde herkes kendi hikayesini ve imparatorluğunu kurabiliyor. Birçok kişi oyunu uzun saatler oynuyor ve bazı küçük hileler ile zaman kazanmak istiyor. Burada amaç keyifli olan oyunu biraz daha eğlenceli hale getirmek olarak yorumlanabilir. Bu hileleri yapmak aslında oldukça basit. Mount & Bannerlord II: Bannerlord hileleri yapabilmek için oyun dosyalarında ufak düzenlemeler yapmak gerekiyor. Oyun içinde herhangi bir konsol tuşu olmadığı için hileler belirli tuşlarla yapılıyor. İşte bu hilelerin yapılabilmesi, herkesin kendi hikayesi oluşturabilmesi ve harika grafikler bekli de oyunun binlerce kişiye ulaşmasını sağlamış olabilir.

Peki Mount&Blade II: Bannerlord Hileleri Nasıl Aktif Edilir?

İlk olarak bilgisayarınızdan Belgeler dosyasına girmelisiniz. Ardından şu işlemleri yapmanız gerekiyor:

Mount and Blade 2 Bannerlord Dosyası >> Configs >> engine_config.txt belgesini boş bir sayfada açmak gerekiyor. Ardından “cheat_mode = 0” yazan bölüme gelmek gerekiyor ve “0” yazan yeri “1” olarak değiştirilmesi gerekiyor. Son olarak yapılan işlemlerin kaydedilmesi gerekiyor. Bu küçük işlemlerin ardından Mount&Blade II: Bannerlord Hileleri kolayca oyun içinde yapılabiliyor.

Savaş Hileleri

Oyun içinde en fazla yapılan işlem elbette savaşlar. Peki bu savaşları kolayca kazanmak için hangi hileler ve kodları tuşlamak gerekiyor.

Ctrl + F4 : Savaş esnasında karşınızda bulunan kişiye baktığınızda haritadan silinecektir. Bu yöntemle devasa bir orduyu yok edebilirsiniz.

Ctrl + Alt + F4 : Bu kod ile karşınızda bulunan bütün düşmanlarınız ölecektir.

Ctrl + F5 : Savaş esnasında karakteriniz otomatik oynayacaktır. Saldırı, kılıç kullanma, emir verme ve at sürme gibi işlemler kendiliğinden olacaktır.

Ctrl + H : Savaş esnasında azalmış olan canınızı saniyeler içinde tamamen doldurur.

Ctrl + Üst Karakter + H : Savaş esnasında yaralanmış askerinizin canını doldurur.

Ctrl + F3 : Eğer ki kendinize çok güveniyorsanız bu kod ile savaş esnasında canınızı azaltabilirsiniz.

Eşya+ Ve Para Hileleri

Oyun içinde bulunan eşyalar ve para büyük önem taşıyor. Zira bu nesneler savaşları kolayca kazanmanızı ve karakteriniz hızlıca güçlendirmenizi sağlıyor. Peki bu işlem nasıl yapılı?

Hileleri aktifleştirdikten sonra envanterinizi açtığınızda ekranın sol tarafında oyundaki her eşyanın miktarını ve detaylarını gösteren bir liste sizi karşılayacak. Bu bölümden istediğiniz eşyayı seçip size özel olan kendi envanterinize ekleyebilirsiniz. Eşyaları kendi envanterinize aldıktan sonra alt kısımda bulunan bitti butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra kendi envanterinize aldığınız eşyaları savaşlarda deneyebilirsiniz.

Para konusunda yapmanız gereken işlem Ctrl + X olmalı. Bu işlem bazen aktif olabilirken bazen olmayabiliyor. Bu durumda envanterinize dilediğiniz kadar eşya alarak satıp para kazanmak en mantıklı yol olacaktır.

Diğer Hileler:

Oyun içinde yeterli eşya, silah ve para kazandıktan sonra başka şeyler de yapmak gerekiyor. Bunu yapabilmek için bazı hile kodlarını kullanmak gerekiyor. Birbirinden farklı ve oyununuza eğlence katacak hileler aşağıda bulunuyor.

Ctrl + Space : Bu işlemi yaptığınızda, zaman çok hızlı geçmeye başlayacaktır. Bütün işlerinizi hızlıca yapabilirsiniz.

Ctrl + X : Oyun içindeki Yoldaş deneyim puanını artırır.

Ctrl + W : Oyun içindeki silah kabiliyetinizi maksimum seviyeye yükseltecektir.

Ctrl + T : Oyun içindeki Dünya haritasını açar ve her olayı ve işlemi takip etmenizi sağlar.

Ctrl + L : Oyun içinde kolayca level atlamanızı sağlar.

Ctrl + Fare Sol Tık : Bu işlem ile haritada belirlediğiniz yere ışınlanabilirsiniz.

Ctrl + F9 : Bütün hareketleriniz ve işlemleriniz yavaşlar.

Ctrl + F11 : Savaş esnasında zaman geçmez.

Mount & Bannerlord II: Bannerlord hileleri yazımızın sonuna geldik. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın;

Etiketler
Daha Fazla Göster

10 Yorum

  1. Hilelerin çalışacağını düşünmedim ama gerçekten çalışıyor güzel bir rehber yazısı olmuş elinize sağlık

    1. Belgelerim vb. kısımlarında aramadığınıza dikkat edin. Steam Bannerlord dosyaları arasında bu belirtilen kısma ulaşabilirsiniz, teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba oyuncu, reklamları senin de sevmediğin gibi bizler de sevmiyoruz. Fakat çok daha fazla oyuncuya hitap edebilmemiz için bu bir gereklilik. Sayfayı ziyaret edebilmek için bir süreliğine reklam engelleyiciyi kapatmalısın.