Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe Olacak Mı?

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe olacak mı?

Talewords, bir Türk oyun firması olarak karşımıza çıkmaktadır. Elde ettiği başarılar öncelikle de bu serinin ilk oyunlarından kazandığı oyuncu kitlesi büyük oranda yabancı kitleden oluşmaktadır. Durum böyle olunca da birtakım sorular oyuncularda merak uyandırıyor. Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe olacak mı? Bu soruya birtakım yanıtlar veriliyor olsa da net bir şekilde sonuç alınamamıştı. Yakın bir zamanda Talewords tarafından cevap geldi ve oyuncuların soru işaretleri sonuç buldu.

Mount & Blade II: Bannerlord Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şubat ayında oyun hakkında büyük ve önemli bilgiler öğrendiğimiz bir gerçek. Bu bilgiler arasında Mount & Blade II: Bannerlord fiyatı, Mount & Blade II: Bannerlord çıkış tarihi yer alıyor. Peki, Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe olacak mı?

Mount & Blade II: Bannerlord Çeşitli Dillere Ev Sahipliği Yapacak

TaleWorlds Entertainment, yakın zamanda önemli soruların yanıtlarını verdikten sonra dil desteğine de net bir cevap verdi. Oyunda yer alacak toplamda 12 dil bulunuyor ve bu dillerin arasında herkesin bildiği gibi Türkçe’de bulunuyor. Erken Erişim sürecine girecek olan oyun 31 Mart itibariyle tüm oyunculara açılacak. Fakat şöyle de bir durum var oyun çoklu dil desteğini oyunculara sunamıyor. Teknik kısıtlamalardan kaynaklı bu durum erken erişim ile Steam mağazasında yer alacak oyunun Türkçe bir dil desteğine sahip olmayacağını belirttiler. Yani erken erişimden faydalanmak isteyen Türk oyuncular oyunu İngilizce bir şekilde oynayabilecekler. Erken erişim sürecinin içerisinde mi yoksa erken erişim bitimi ile mi Türkçe dil desteği gelecek? orası da ayrı bir soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Fakat Steam platformunda yer alan soru cevap kısımlarına göre erken erişim sürecinin en az 1 yıl süreceği söyleniyor. Umuyoruz ki Türkçe dil desteği erken erişimin başlarında gelir.