Need For Speed Heat İnceleme

need for speed heat

Need for Speed video oyun serisi uzun yıllardır oyun severlerin oynadığı serilerden beri. Araba yarışı oyunları söz konusu olduğu zaman ilk akla gelen seriler arasında yer alıyor. Serinin şimdiye kadar birçok farklı oyunu çıktı. Son çıkan oyunu ise Need for Speed Heat oldu. Uzun zamandır heyecanla beklenen oyun hakkında yapımcı firma bazı bilgiler ve fotoğraflar paylaşmıştı.

Oyun 8 Kasım 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. Kısa zamanda oyun piyasasında büyük bir yer edinerek oyun severler tarafından en çok tercih edilen oyunlar arasında yer aldı. Oyunun takipçilerinin söylediklerine göre serinin en iyi oyunlarından bir tanesi olmaya aday. Neredeyse Most Wanted oyunu kadar popüler olacağa benziyor.

NFS Heat İncelemesi

NFS Heat oyunu Palm City adındaki kurgusal bir şehirde geçiyor. Palm şehri aslında gerçek bir Amerikan şehrinin karşılığı olarak yapılmış. Palm City Miami şehrine oldukça benzer şekilde tasarlanmış. Oyuna baktığınız zaman da GTA Vice City oyununa benzediği görülüyor.

Hikaye olarak çok gelişmiş ve oyuncuları içine çekecek bir hikayesi bulunmuyor. Ancak oyunun bunun dışındaki özellikleri gerçekten çok iyi yapılmış. Electronic Arts bu oyunda oyunun diğer özelliklerine odaklanmış durumda.

NFS Heat Oynanışı Nasıl?

En çok merak edilen konulardan biriyse oyunun oynanışıdır. Oyunda gece ve gündüz yapılan yarışlar oyunculara farklı heyecanlar katıyor. Örneğin gece yarışlarını kazandığınız zaman karaktere saygınlık kazandırıyor. Saygınlık kazanmak da seviyeyi doğrudan etkiliyor. Gece yarışları ise gündüz yarışlara göre daha zor. Çünkü gündüz yapılan yarışlara göre çok daha fazla polis arabası içeriyor. Bu nedenle de yarışları kazanmak gündüz yarışlarına göre daha zor oluyor. Oyun oynanış olarak Most Wanted oyununa yakın olarak gözüküyor.

Diğer NFS Oyunları

NFS Heat oyunundan bu kadar bahsettikten sonra biraz da serinin eski oyunlarını da hatırlamak gerekiyor.

Burada serinin eski oyunlarını listeledik.

  • NFS Carbon
  • NFS Underground
  • NFS Most Wanted
  • NFS Rivals