Nintendo Switch Özellikleri ve Fiyatı

nintendo-switch-ozellikleri-fiyati

Nintendo Switch Özellikleri

Geçtiğimiz günlerde Japonya’da 10 milyon adetten fazla satış yaparak rekor kıran oyun konsolu dünyasında farklı bir konuma sahip olan Nintendo markasının Switch oyun konsolu kendine has özellikleri ve oyun dünyası ile farklı yapıdaki oyunculara hitap etmeyi başarıyor. Ülkemizde de git gide yaygınlaşan Nintendo oyun konsolları konusunda öncelikle cihazın özelliklerini incelememiz gerekirse;

Oyun konsola dıştan baktığımızda çelik kasa görünüme sahip cihazın boyutları için farklı bir durum var. Ekranın sağında ve solunda yer alan Joy Con adı verilen tuş sistemleri takılıp sökülebilmektedir. Oyun oynarken ekranı bir yere sabitleyip joy con ile oyun oynayabilirsiniz. Joy Con takılıyken, 102mmx239mmx13,9mm boyuta sahip cihazın ağırlığı ise kumanda kolu yani Joy Con takılıyken 398 gram takılı olmadığında 297 gram ağırlığa sahip. 6,2 inç LCD ekrana sahip konsolun ekran çözünürlüğü ise 1280×720 piksel olup oyunları kaliteli bir şekilde oynamanıza imkan tanımaktadır. Teknik özelliklerini incelediğimizde Nvidia Tegra CPU işlemci birimi kullanılan cihazda, 32 GB depolama alanı bulunmaktadır. Batarya gücü ise 4310 mAh olup gömülü sistemle son kullanıcıya sunulmaktadır. Yani batarya sökülüp takılamamaktadır. Eğer aldığınız konsolda batarya konusunda bir sıkıntı olursa firma ve garanti hizmet birimi ile görüşmeniz gerekecek. Yapılan testlerde Zelda oyununun 3 saat aralıksız oynanması gibi iyi bir performans ortaya koydu. Konsolu şarj edebilmek için Nintendo Dock gereklidir. USB Type C girişine sahip olan bu cihazı Dock ile tek şarj edebiliyorsunuz. Wireless bağlantısı ve Bluetooth bağlantısı da cihaz içerisinde yer alan özelliklerdendir.

Nintendo Switch Fiyatı

2017 yılında tanıtıldıktan sonra satışa sunulan oyun konsolu, kısa bir süre içerisinde ülkemizde de satışa sunuldu. Nintendo oyun konsolunun ülkemizde satışı yaklaşık 2 senedir yapılmaktadır. Özellikle internet üzerinde satış yapan siteleri incelediğimiz zaman oyun konsolunun fiyatının ortalama olarak 2300 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir. Üretim yılı, renk seçeneklerine göre değişen bu fiyat aralığında kıyaslamanızı yaptıktan sonra tercihinizi yapmanız daha iyi olacaktır. Ortalama olarak ise 2600 TL satış fiyatı bulunmaktadır.