Orta Seviye Sistem Gereksinimli Oyunlar

Orta Seviye Sistem Gereksinimleri

Yakın zamanda paylaşmış olduğumuz düşük sistem gereksinimli oyunlar yazımız ilgi çektiğinden ve beğeni topladığından dolayı bu serimizle de sistem gereksinimine dayalı oyunlarımızı sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda orta seviye sisteme gereksinimli oyunlar kategorisinde yer alan oyunları inceleyecek ve sistem gereksinimlerine değineceğiz. Genel itibariyle birçok bilgisayarın kaldırabileceği büyük beğeni toplayan, hikayesinin ya da grafik kalitesinin büyük beğeniler aldığı bu oyunlara listemizde yer vereceğiz.

Oyunubul orta seviye sistem gereksinimine ihtiyaç duyan oyun listemize hoş geldiniz. Listemizin ilk sırasındaki oyun Skyrim

Skyrim

Orta Seviye Sistem Gereksinimli Oyunlar

Bitmez tükenmez oyunların başında gelen ve oyuncularının da bir türlü bırakamadığı Bethesda Game Studios tüm platformlarda farkını yaratan bir oyundur. PC ve PS 4 başta olmak üzere her platformda oyuncu kitlesine hitap etmeyi başarmıştır. 2011 yılında yayınlanmış olmasına rağmen görüntü kalitesi gayet oynanabilir durumdadır. Gerek haritanın büyüklüğü gerek item bolluklarından dolayı da Skyrim orta düzey bilgisayarlara gereksinim duyabiliyor.

Rust

Orta Seviye Sistem Gereksinimli Oyunlar

Online survival kategorisinin en çok oynanan türlerinden ve ilk çıkan türlerinden biri de Rust’tır. 2013 yılıyla beraber karşımıza çıkan Rust, her geçen gün daha büyük oyuncu kitlesini bünyesinde bulundurarak aksiyonu arttırmayı başarmıştır. Rust diğer survival oyunlarına göre biraz daha farklı özelliklere sahiptir. Wipe özelliği ile her hafta ya da 2 haftada bir yapılan düzenlemelerle gelişimler silinir ve sil baştan tekrardan gelişmeye, aksiyonda yer almaya başlarsınız. Kimi oyuncular için wipe özelliği iyi olurken kimi oyuncular da bunu tasvip etmemektedir. Bunların yanında belirtmek gerekir ki Rust orta düzey bilgisayardan bir tık fazlasını isteyebilir. Çünkü oyunda yer alan sunucuların yoğunluğu, harita genişliği ve oyunun görüntü kalitesi sistem gereksinimlerini ister istemez arttırıyor.

DİPNOT: Son zamanlarda Rust’ın almış olduğu güncellemeler sistem gereksinimlerini biraz daha yukarı çıkmasında rol oynuyor. Bu da orta seviye sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarın oyunu açma konusunda biraz zorlanacağı anlamına geliyor.

Far Cry Serisi

Orta Seviye Sistem Gereksinimli Oyunlar

Far Cry serisi de oyuncuların unutamadığı, serisinin birçoğunu oynayarak eğlenceyi katladığı bir diğer oyunlardandır. Far Cry 3 ve Far Cry 4 olmak üzere diğer birçok Far Cry serisi oyunları orta düzey bir sistemle oynanabilir ve yapacağınız tercihi en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Diğer oyunlara nazaran hikayeye ağırlık veren hikayesiyle beraber de güzel manzaralarıyla göz zevkimize hitap eden oyunumuz listemizin son oyunu olmaya hak kazanıyor. Orta seviye sisteme sahip bir oyun olsa da oyunculara verdiği görüntü kalitesi ile çok detaylı, sürükleyici hikayesi onu listede ön plana çıkmasında yetiyor.

Bu serinin devamı için yorumlarınızı atmaktan çekinmeyin. Oyunbul ekibi.