Playstation 5 Çıkış Tarihi Belirlendi

Playstation 5 Çıkış Tarihi

İşte o beklenen an geldi diyebiliriz. Oyun severlerin özellikle de playstation severlerin uzun bir zamandır beklediği soru cevap buldu. Görünümü vs. hakkında kesinlik olmasa da bazı görseller yayınlandı. Yayınlanan bu görsellerden biri de aşağıda resimdeki gibidir. Görünümü kesinlik kazanmasa da çıkış tarihi hakkında bir sonuca varıldığını söyleyebiliriz.

Playstation 5 Çıkış Tarihi

Playstation 5 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Görünümü ve öne sürülen tarihinin yanında oyun kolları hakkında da birtakım görüşler atıldı. R2 ve L2 tuşlarının yerini yeni nesil sensörler alacak. Bunlarla beraber dual shocklara daha fazla özen gösterilerek oyunculara iyi bir oyun keyfi sunmayı planlayan playstation 5 çıkış tarihi için 2020 yılının son çeyreği öne sürüldü. Bu tarih itibariyle 1 yıl içerisinde çıkması planlanan konsolda dual shocklar titreşim deneyimlerini üst düzey bir noktaya çıkaracak, böylece de oyun keyfini kat kat arttıracaktır.

L2 ve R2 tuşlarının yerini farklı bir donanımın alacak olması çoğu oyun severi heyecanlandıracaktır. Yine de bu iki tuş eksikliğini hissettireceğini farz etmekteyiz. Bunların yanında da gelecek olan haberler ışığında sizlere bu bilgileri en hızlı şekilde aktaracağız.