Playstation 5 Tasarımı Sızdırıldı

Playstation 5 Çıkış Tarihi

Playstation tasarımını herkes 2020 yıllının sonlarında görmeyi bekliyordu. Tanıtım gecesi tarihi planlanmış, konsol severler için gereken heyecan yaratılmıştı. Tüm bunlar tasarım sızana kadar sürdü. Playstation 5 tasarımı sızdırıldı . Reddit kaynaklı bir sızıntıya göre; tasarım görüntüleri tamamı ile açığa çıktı. Sony ise bu duruma karşın herhangi bir açıklama yapmadı. Tasarım konusunda birçok kişi fikrini ve görüşünü belirtti. Kimileri bu tasarıma aşık olurken, kimilerinin gerçekte tasarımın çok çirkin olduğunu dahi söyledi. Tasarımı detaylı bir şekilde incelediğinizde “V” şekline benzer çizgiler takip ediliyor. Düz kapak görselinde daha materyal siyah renkler kullanılmış, roma rakamlarından ilham alınmış. Şu an için herhangi bir geçerliliği olmasa da yalanlama gelene kadar, bu tasarımın gerçekliğini koruduğu herkes tarafından aşikardır.

Playstation 5 tasarımı sızdırıldı

Sony Playstation 5 İçin Bilmeniz Gerekenler

Sony Playstation 5 tasarımı sızdırıldı haberleri bir bakıma çok önemli olsa da oyun konsollarını büyük bir değişim bekliyor. Artık daha kusursuz bir deneyim sunmak için tüm her şeyde yeni bir tasarıya gidilmiş gibi gözüküyor. Bu harika oyun konsolu gücünü AMD 3. jenerasyon olarak düzenlenen ZEN mimarisi üzerine kuracak, üstelik oyunlarda daha kusursuz bir destek sunmak için sekiz çekirdekli işlemden güç alacak. Grafik tarafında çok daha güçlü bir yapı sizleri bekliyor. Konsol oyuncuları olarak oynanış, görünüm anlamında yeniliklere hazır olun.

Playstation 5 tasarımı sızdırıldı

Sony Playstation 5 Teknik Detayları

Konsol oyuncuları Playstation 5 tasarım sızıntısı kısmından daha çok; teknik detayları merak ediyor. Teknik anlamdaki yeni tasarı oldukça büyüleyici. Oyun keyfiniz sonuna arşa çıkacak. Sizleri bekleyen yenilikler şu şekilde:

  • Grafik: AMD Radeon Navi; Artık 4K Oyunculuk bir standart, 8K güç seviyesine, görüntü kalitesine çok rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz.
  • Efeklerde sizi bir adım daha öteye götürecek olan Ray tracing desteği.

Tüm bunlara ek olarak Dualshock 5 sayesinde daha daptif, daha tetik, daha aksiyon dolu bir oyun keyfi sizleri bekliyor olacak. Elbette şu an geliştirilme aşamasında olan Playstation 5’e dair bilinenler bu şekilde; yenilikler konusunda bizleri takip etmeyi unutmayın. En güncel konsol oyun haberlerini sizlere sunuyor olacağız.