PlayStation Plus Nisan Ayı Oyunları

PlayStation Plus Nisan Ayı

Resmî açıklama genellikle ayın 1’inde verilirken bu kez bir hata meydana geldi. Resmi Youtube sayfası üzerinden yanlışlıkla paylaşılan oyunlar kısa sürede kanaldan silinmiş olsa da oyunlar sosyal medyada hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Ve herkes bu hata sayesinde oyun listesini erkenden öğrenmiş oldu. PlayStation Plus Nisan Ayı oyunları birçok kişinin de ilgisini çekecek gibi gözüküyor.

Playstation bildiğiniz gibi PS+ abonelerine her ay düzenli bir şekilde ücretsiz oyun veriyor. Bu ay ise 2 adet ücretsiz oyun ile playstation 4 kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Bugün açıklanan oyunlar gerçekten tüm oyuncuların sevdiği ve favorisi olan oyunlar. Sony belkide bu zamana kadar en iyi PS+ aylarından birisini gerçekleştiriyor olabilir. Çünkü ücretsiz bir şekilde sunulacak 2 oyunda oldukça popüler. 

PlayStation Plus Nisan Ayı oyunları hangileri?

PlayStation Plus Nisan Ayı için Ücretsiz olarak karşımıza çıkacak oyunların listesi’de şöyle;

  • Uncharted 4: A Thief’s End
  • Dirt Rally 2.0

Mart ayının oyunlarını da 7 Nisan’a kadar mağazadan ücretiz bir şekilde indirebileceksiniz. Daha sonra ise 8 Nisanda’da bu oyunlar indirime sunulacak. Geçtiğimiz ay Shadow of the Colossus ve Sonic Forces oyunları ücretsiz bir şekilde verilmişti. Unutmayın mart ayının oyunlarını 7 Nisan’a kadar indirmelisiniz yoksa bu oyunlar mağazadan kaldırılacak. 

Uncharted 4:

Daha önceki oyunları ile oyunculara çok eğlenceli ve bir o kadarda keyifli vakit geçirten seri, oyunculardan çok fazla olumlu geri dönüş almıştı. Playstation’a özel olarak çıkan bu oyun çok fazla indirme sayısına da ulaşmıştı. Oyun mükemmel grafikleri ve oynanışı ile her zaman en ön plana çıkmıştı. Uncharted serisinin diğer oyunlarını oynayanları oldukça mutlu edecek özellikleri barındıran oyun, müthiş bir oyun sonu ile akıllara kazınmıştı. Oyun 8 Nisan tarihinde PS+ abonelerine ücretsiz bir şekilde indirime sunulacak.

Dirty Rally 2.0:

Codemasters tarafından geliştirilen oyun rally’e karşı ilgi duyanların oldukça seveceği bir oyun olmuştu. Yarış oyunları konusunda oldukça bilinen bir yapımcı olan Codemasters Dirt Rally 2.0 ile oyunculardan çok fazla olumlu geri dönüş almıştı. Gerek oynanış bakımından gerek grafikler bakımından oldukça güzel bir oyun olan Dirt Rally 2.0 Nisan ayının 8’inde PS+ abonelerine ücretsiz bir şekilde indirime sunulacak. 

PS Plus Üyeliği Zamlanıyor

Şu an güncel olarak PS+ aboneliği aylık 23,99 TL. Fakat alınan karara göre 1 Mayıs 2020 tarihinde bu ücret 39,99 TL’ye çıkacak. Yeni üyeliğin yıllık fiyatı ise 239,99 TL olacak. Sizlere tavsiyemiz 1 Mayıs tarihine kadar 1 yıllık abonelik almanız. 

Ayrıca Playstation Türkiye’nin yeni fiyat politikası yaptığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıkmıştı. Bu yüzden dolayı oyunların fiyatı Xbox One’a göre iki katına çıkabilir. Eğer bu zamlar aynı şekilde devam etmeye devam ederse Playstation Türkiye’de çok fazla abonesini kaybedebilir.

Xbox One’da bulunan servis ile 100 oyuna bir ay boyunca sadece 40 TL ile sahip olabiliyorsunuz. Bu ortamda bu kadar ucuz ve kaliteli oyun varken kim Playstation’dan oyun alır? bu da insanları düşündürmüyor değil. Bu yüzden Playtation Türkiye’nin geri adım atacağını düşünüyoruz.