The Last of Us 2 Ertelenecek Mi?

The Last of Us 2 Ertelenecek Mi?

Corona virüs sebebi ile birçok etkinlik ve fuar ertelenmeye devam ediyor. Bunlara E30 2020 fuarı da dahil. Bazı oyuncularda, merakla bekledikleri The Last of Us 2‘nin corona virüs yüzünden çıkış tarihinde bir ertelenme olup olmayacağını endişe ediyor. Fakat firmadan gelen açıklamaya göre corona virüs sebebi ile değil de oyunun yetişmemesinden dolayı çıkış tarihinin erteleneceği duyuruldu. Ayrıca firmanın yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann, konu hakkında bir açıklama yaptı.

PS4 sahipleri uzun zamandır The Last of Us 2’nin çıkış tarihini bekliyordu. Sony oyunun 1 ay önce 21 Şubat 2020’de çıkacağını bildirmişti, hatta güzel bir fragman ile oyunculara oyun hakkında detaylı bir bilgi vermişti. Fakat son yaşanılan olaylar yüzünden işler hiç istenildiği gibi gitmedi. Oyun geliştiricisi kötü haberi yayınladı ve oyunun çıkış tarihini tam 3 ay ertelediklerini duyurdu. Oyunun ilk çıkış tarihini belirledikten tam 1 ay sonra ertelenmesinin kararı da oldukça ilginç. Bu yüzden oyun bir aksilik daha yaşanmazsa 29 Mayıs 2020’de çıkış yapacak.

The Last of Us oyunu ilk 2013 yılında PlayStation 3 için piyasaya sürülmüştü. Bu oyun ile çok fazla övgü toplayan firma, Daha sonra remastered olarak PlayStation 4 için de yayınlanan The Last of Us, kıyamet sonrası dünyası ve inanılmaz hikayeleri ile oyunseverlerin büyük beğenisini kazanmıştı ve çok fazla ödülünde sahibi olmuştu. Bu sayede firmada yeni bir oyunun duyurusunu yaparak oyuncularına müjdeli haberi vermişti. 

The Last of Us şimdi ikinci kısmıyla tekrar oyunseverlerle buluşuyor. 2016 yılında yapılan duyurudan sonra büyük bir heyecanla beklenilen oyunda yıllar içinde büyümüş Ellie’yi başrolde görüyoruz. The Last of Us 2 büyük ihtimalle çıkış yaptığı gün itibariyle piyasayı sallayacak gibi duruyor. Kafalarda tek bir soru The Last of Us 2 Ertelenecek Mi?

The Last of Us 2 neden ertelendi?

Peki oyun neden ertelendi? yaratıcı yönetmen Neil Druckmann, kararın nedeni olarak olarak oyunun daha hazır olmadığını ve önlerinde iki seçenek olduğunu söyledi. Bunlardan birisi oyunda açıklar bırakmak ve oyunun hata vermesi gibi olumsuz sonuçlar çıkarmasıydı. Bir diğeri ise biraz daha zaman ile oyunu daha güzel ve hatasız bir şekilde bizlerin önüne sunmaktı. Oyunun ertelenmesinde de belli olduğu gibi firmanın burada ikinci seçeneği seçmiş olduğunu görüyoruz. Ayrıca Neil Druckmann hem bu sayede ekibin üzerinden de büyük bir yükü kaldırmış olacağız dedi. 

Ayrıca oyunun ön satışının da halen devam ettiğini bildirelim. Oyun standart versiyonuyla PlayStation mağazasından 429 TL‘ye alınabiliyor. Digital Deluxe paketinin fiyatı ise 489 TL.  Ayrıca birçok oyuncun da beklediği gibi oyunda Türkçe altyazı seçeneğininde bulunacağını yeniden hatırlatalım. Yabancı dil konusunda sıkıntı çeken oyuncuların oyunu daha az anladıklarını ve oyundan aşırı derecede zevk almadıklarını biliyoruz. Bu altyazı seçeneği sayesinde yabancı dil konusunda sıkıntı çeken oyuncular oyunu daha iyi anlayacak ve oyundan daha zevk almaya başlayacaklar.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz;