The Walking Dead Saints and Sinners

The-Walking-Dead-Saints-Sinners

Geçtiğimiz günlerde The Walking Dead serisinin yeni oyunu Saints & Sinners duyuruldu. The Walking Dead Saints and Sinners, 23 Ocak 2020’de yayınlanacak olan oyun The Walking Dead evrenindeki diğer oyunlardan farklı bir yapıya sahip. Daha önceki TWD oyunlarının birçoğu Teltale Games tarafından yayınlanmıştır. TPS olan oyunlar aksiyondan çok hikaye odaklıydı ve oyuncuları sürekli olarak kararlar vermeye iten bir oyundu. Yeni gelecek olan Saints & Sinners’ı ilgi çekici yapan özelliği ise VR için tasarlanmış olması.

The Walking Dead oyunları arasında en iyi grafik ve yapay zekaya sahip olacağı söylenen oyunda aksiyon bolluğu dikkat çekiyor. Oyunun yapımı ise ünlü çizgi roman serisinin yaratıcısı Robert Kirman’ın sahibi olduğu Skybound Interactive.

The-Walking-Dead-Saints-Sinners

The Walking Dead Saints and Sinners Hikaye

Oyunun hikayesi New Orleans’ta geçecek. Zombi salgınından 3 yıl sonrayı zaman olarak belirleyen oyun, alışılmış zombi-hayatta kalma oyunları gibi sokak sokak dolanarak ilerleyecek. Oyun, 15 saat süren hikaye süresi ile beraber Telltale’in seçime ve karaktere dayalı anlatı oyunlarının bazı öğelerini de taşıyor. Saints & Sinner oyuncuları hikayeye zorlayan bir yapıya sahip değil, hikayeye bağlı kalmadan sokaklarda dolanmak, zombiler ile çarpışmak da opsiyonel olarak sunuluyor.

Oyunun en etkili yönü ise VR’ın eşsiz göze yakınlık duygusundan yararlanarak korku ve iğrenme duygularını dibine kadar yaşatması. Rift’in kontrol cihazlarını kullanarak bıçaklar, baltalar, küntler, silahlar ve atılabilir silahlar da dahil olmak üzere çeşitli silahlar kullanabilme imkanı oyunculara sunulmakta.