Türkiye Playstation İndirim Sayfası Kapandı Mı?

Oyun konsollarına gelen zam

Geçtiğimiz günlerde Playstation Store indirim sayfası kaldırılması üzerine, şikayetler artmaya başlamıştı. Çoğu kullanıcı sorunun bir teknik hata olduğunu düşünüyordu fakat geri kalan kullanıcılar ise tamamen bilerek yapıldığını savunuyordu. Durum böyle olunca da firmaya olan güven haliyle zedeleniyor. Fakat kesin bir bilgi olmadığı için kullanıcılar Playstation Türkiye tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor.

Playstation Store İndirim Sayfası Kapandı Mı?

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların gayet normal bir şekilde kullandığı fırsatlar sekmesi şu an hiçbir şekilde kullanılmıyor. Kullanıcılar şu an hiçbir şekilde mağazada bulunan indirimlerden faydalanamıyor. Bu olayda kullanıcıların bir hayli canının sıkılmasına neden oluyor. Bu olayın yaşanması ardından birçok kullanıcı Premium üyeliğini iptal ettiğini ve ayrıca yeni çıkacak Playstation 5 yerine Xbox serisi alacaklarını belirtti. Aslında bu da firma için oldukça kötü bir hata oldu. 

Playstation İndirim Sayfası Neden Kapalı

Playstation Store’da bildiğiniz gibi her zaman güncel tutulan bir Playstation Store İndirim Sayfası bulunuyordu ve bu sayfada her dönem farklı bir fırsat ve indirim yapılıyordu. Fakat son günlerde bu sekmeye Türkiye’den girilemediği haberleri çokça kulağımıza gelmeye başladı. Ve bizde durumu biraz araştırdıktan sonra bir şey bulduk. Türk hesaplarından ulaşılamayan bu bölüme yabancı hesaplardan kolay bir şekilde ulaşımın mümkün olduğunu gördük. Bu durum birçok kullanıcının oldukça ilgisini çekmiş. Hatta korona virüs yüzünden oyunlara yapılan indirim miktarı da oldukça çoğaldı.  Fakat Avrupa pazarında yapılan indirimlerin olduğu gibi durduğunu görüyoruz. Ve bu yüzden güzel bir mart ayı indirimini kaçırmış oluyoruz. Buda haliyle kullanıcıların canını oldukça sıkıyor.

Durum böyle olunca da firmaya sosyal medya üzerinden çok fazla eleştiri yapılıyor. Buda firmanın ciddi bir şekilde kullanıcı kaybettiğini belirtiyor. Birçok forumda ve Sosyal medya hesaplarından çok fazla kullanıcı sorunun bir an önce giderilmesini ve indirimden kendilerinin de yararlanmak istediklerini belirtiyor. Kullanıcıların çoğunluğu bu olayın bilerek yapıldığını belirtse de çoğu da sorunun bilerek yapılmadığını savunuyor. Bazı kullanıcılar ise bu olay yüzünden firmayı boykot etmeyi bile düşünüyor. 

Fakat şu an firmadan net bir açıklama gelmedi. Bu yüzden kimse ilerleyen günlerde ne olacağını bilmiyor. Şu an tüm dünyanın gündeminde olan korona virüs yüzünden herkes evine kapanmış kitap okurken oyun oynarken ve can sıkıntısından ne yapacağını bilmezken, böyle bir durumun yaşanması da oldukça ilginç aslında. Çünkü bu virüs sayesinde oyun satışlarını patlatması olağan bir durumdu bu sayede rakip firmaların önüne de oldukça kolay bir şekilde geçebilirdi. Fakat şu an oyun almak isteyen bir Türk kullanıcı hiçbir şekilde bir indirim veya fırsattan yararlanmadan oyun almış olacak. Buda Türkiye ekonomisinde çok kolay olmayacak.  Fakat yazımızın başından beride belirttiğimiz gibi son sözü firma söyleyecek. Bu yüzden tüm kullanıcıların beklediği gibi bizde firmanın açıklamasını bekliyoruz. 

Diğer haberlerimize de göz atmayı unutmayınız;