Yeni Xbox İle 8K Oyun Keyfi

X Box X Series

Xbox Scarlet ile 4K oyun keyfinin ardından 8K oyun keyfi gerçekten yaşanılabilir mi? Konsollar 8K görüntü kalitesini verebilmek için hazır durumdalar mı? Xbox’ın yeni işlemcisi ne işlemi görüyor?

Bu ve çok daha fazla soruya yanıt bulabileceğiniz bu yazımızda Xbox konsolunun sahibi Phil Spencer oyuncuların merakla beklediği yeni Xbox konsolunun işlemcisine dayalı bir görüntü paylaştı. İşte yeni Xbox konsolu olan Xbox Series X’in işlemcisi;

Xbox Scarlet Nedir?

Xbox Scarlet olarak piyasada yer alacak konsol projesi 2 farklı kitleye farklı konsol çeşitleriyle hitap etmektedir. Bu konsol çeşitleri Anaconda ve Lockhart‘dır.
Lockhart oyun konsolu Anaconda’ya göre daha ekonomik olacağını belirtmekte fayda var. Yüksek meblağları karşılayamayacak kişiler için de yeni nesil oyun konsoluna yer vermiş, ucuz ama yenilikçi olduğu gibi güçlü bir konsolu ortaya çıkaracaklarına şüphemiz yok.

Anaconda ve Lockhart konsollarının ikisi de 8 çekirdeğe sahip olacağı gibi 3.5 GHz işlemciler de yerini konsollarda alacaklardır. Bu da demek oluyor ki yakın zamanda piyasaya sürülmüş Xbox One X ‘in hızının yaklaşık 4-5 katı fazlasını görecek ve bunu oyunlarda da çok rahat sezebileceklerdir. Aynı zamanda Xbox yeniliklerini bunlarla da bitirmeyip yeni nesil konsollara SSD bellekler dahil edeceğini de belirtiyor. Bu da oyun yükleme ekranları ve daha birçok alanda büyük hız farklarına sebebiyet verecek.