Yüksek Sistem Gereksinimli Oyunlar

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar

Sistem yükseltme zamanı yaklaşıyor. 2020’de sistemlerinizi zorlayacak pek çok farklı oyun piyasaya sürülecek. Yepyeni bir sistem dizmek istiyorsanız, bu yazı size rehber olabilir. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar listemizi hazırlarken birbirinden farklı oyunları sizler için bir araya topladık. Bu sayede sevdiğiniz oyun türüne bağlı olarak eşsiz bir bilgisayar toplayabilir ya da sistem dizerken bu listeyi baz alabilirsiniz. 

1) Cyberpunk 2077

Cyberpunk bir dünyaya doğru adım atıyorsunuz; gelişmiş araçlar, başrol karakterimiz “V” sizleri derinlere sürükleyecek bir hikaye. Bu dünyada sizler birer paralı askersiniz, yaptığınız görevlere bağlı olarak yeni stiller oluşturabiliyor, karakterinizi daha kusursuz bir hale getirebiliyorsunuz. Size siber bir eğlence sunacak olan bu esşiz oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

Ekran Kartı: NVDİA Geforce GTX1080Ti
Ram: 32GB
İşlemci: İntel i7-8700k 3.70 GHZ
Asus Rog Strix Z370-İ Gaming
Corsair SF600 600W

Bu yıllın nisan ayında çıkacak olan bu oyundan eşsiz bir deneyim almak için böylesine kusursuz bir bilgisayar dizmeniz gerekiyor.

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar

2) Gta 5 Sistem Gereksinimleri

Nesiller boyu süren bir eğlence, her geçen yıl daha güçlü sistem gereksinimleri. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar listemizin ikinci sırasında GTA5 yer alıyor. Yeni serüvende sizleri üç farklı karakter, üç farklı hikaye bekliyor. Dilerseniz görevleri takip edebilir, dilerseniz yalnızca açık dünya üzerinde bir gezintiye çıkabilirsiniz. Oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

AMD X8 FX –8350 8CPU
Ram: 8GB
Ekran Kartı: AMD HD7870 2GB
Disk Alanı: 80 GB

Elbette hayranlar bir sonraki GTA oyununu bekliyor. Onun sistem gereksinimleri ise şu an için bilinmez lakin en doğru bilgiyi aldığımızda sizinle paylaşıyor olacağız.

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar

3) Jurassic World Evolution Sistem Gereksinimleri

Dinozorların dünyası sizi bekliyor. Yüksek sistem gereksinimli oyunlar listemizin son sırasına gelmiş bulunuyoruz. Kendi dinozorunuzla, büyük bir katliam yapmanın peşindeyseniz, bu oyunu çok seveceksiniz lakin bunun için iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bu harika oyun için minimum sistem gereksinimleri ise şu şekildedir:

Yüksek sistem gereksinimli oyunlar
AMD FX-4300
Bellek: 8GB Ram
Ekran Kartı: 2GB
Depolama: 8 GB Kullanılabilir Alan